Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Tanulás németországban. Van...

Tanulás németországban. Van valami tipped, javaslatod?

Figyelt kérdés
Az érettségim magyar. Egy tanfolyamot szeretnék elvégezni itt Németországban, de az otthoni papírokat nem fogadják el (ami nyilvánvaló, mert teljesen más rendszer). Ezzel még nem is lenne gond, viszont ahány helyen nézem, annyi féle infót olvasok az elismertetésről. Van ahol azt írják, ahogy az adott Bundeslandhoz kell fordulnom, ahol a tanfolyamot végezni szeretném. Van ahol azt írják, hogy Berlinbe, van ahol Düsseldorfba küldenének... Ahány oldal, annyi verzió. Van valaki, aki tudja, hogy mi ilyenkor a teendő? Esetleg sikerült már valakinek az otthoni bizonyítványát itt elismertetni? Bármilyen tippet tanácsot szívesen fogadok.
2011. dec. 14. 21:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Németország éppen tanulnányi téren egyáltalán nem egységes, minden tagállamban más a szabályzás, Ez annyira igaz, hogy sok német iskolai bizonyitványt sem fogadnak el egy az egyben a másik tagállamban. Elöször el kellene döntened, hogy hol és mit akarsz tanulni, utána lehet tovább lépni. Akkor tudsz az adott területen érvényes módon kezdeni valamit.


De mindenképpen kell egy hivatalos és hitelesitett forditás az eddigi bizonyitványaidról, anélkül semmiképpen sem tudsz elindulni az ügyintézéssel.

2011. dec. 14. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi. Ettől féltem. Az a baj, hogy két tagállam határán vagyok most, és több helyet is szeretnék megpályázni, biztos ami biztos alapon. Az elsődleges cél München lenne, a többi pedig nagyrészt mind Baden-Württembergben.


A hitelesített fordítással nem tudod esetleg hová foduljak? A sulihoz, ahol alapból kiállították az érettségimet, az otthoni rendszerben igényeljem, vagy itt kint keressek illetékest? (Elég amatőr vagyok még az itteni oktatási rendszerben.)

2011. dec. 14. 22:08
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha Németországban laksz jelenleg, akkor ott keress egy forditóirodát, mert az itten forditás garantáltan hobamentes, amit a Mo-iakról nem lehet elmondani.

Münchenben sok ilyen van, de minden kicsit is valamekkora városban szokott lenni. Ha bemégy valamilyen hivatalba, ahol külföldiekkel foglalkoznak (munkavállalás, stb miatt is), ott tudnak cimeket adni. Pontosan nem tudom, mennyibe kerül a hitelesitett forditás, de nem a világ.

Münchenben van magyar nagykövetség is, ott is tudsz érdeklödni.

2011. dec. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

magyar nagykövetségen tényleg segítenek tel:962280-0

ök is fordítanak de tudok egy magyar fordítónöt hivatalos ö is de ö olcsóbb.

2011. dec. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
a követség csak délelött van nyitva ,elökeresem a fordítónö tel. és elküldöm privátba.
2011. dec. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem is el tudod küldeni a fordítónő számát? esetleg h kb mennyiért dolgozik?
2011. dec. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, engem is érdekelne, hogy kb mennyiért dolgozik.
2011. dec. 15. 15:44
 8/8 anonim ***** válasza:
Kb. egy éve voltam nála,nem tudok pontos árat de hívd fel és kérdezd meg.Számla nélkül kérd akkor olcsóbb.
2011. dec. 16. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!