Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Matek-fizika vagy matek-kémia...

Matek-fizika vagy matek-kémia ugyan akkora pontszámú érettségivel juthatok be könnyebben az Edinburghi egyetemre?

Figyelt kérdés
bármelyik szakra.
2012. márc. 20. 13:30
 1/4 anonim ***** válasza:

az, hogy bármelyik szakra, egy kicsit tág :)


nem fognak ajánlatot adni pl angol irodalomra vagy business and management-re, mert ha a matek még kellhet is az utóbbira, a fiz/kém nem feltétlenül. szaktól függően változik, hogy melyikre mi az előírás, de az edinburgh-i egyetemre bejutni nagyon nehéz (én Uni of Glasgow-n vagyok) és általában 2 emeltet kérnek, szaktól függően változó tárgyakból. ha konkretizálod kicsit, hogy melyik szakra akarsz menni, akkor talán többet tudok segíteni. amúgy a pontszám nem számít csak a százalék (ergo hogy minden színötös legyen), általában ez egy alapfeltétel nem csak edi-be, hanem akármelyik Russell Group uni-ra..

2012. márc. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nyilván nem irodalomra. Igazából bármelyik olyanra, amelyikre ilyenekkel be lehet jutni? (Melyik az amelyikre általánosan nincs akkora túljelentkezés?) A cél tulajdonképpen nem egy szak, hanem egy skóciai egyetem.

Egyébként te csak ösztöndíjjal mentél ki, vagy hivatalosan is ott tanulsz? És milyen volt a felvételi, miket kellett csinálni, hogy volt az egész? (már utánaolvasgattam, csak nem igazán látom át az egészet). Köszönöm a választ. :D

2012. márc. 25. 20:44
 3/4 anonim ***** válasza:

hát figy,


nem akarok bunkó lenni, de kicsit el vagy tévedve :) Edi-ről egy magyar ismerősöm nincs, mindekit felvi.hu-s fórumról, innen onnan elutasítottak; ergo magyarként én kicsit sokkal lejjebb tenném a mércét. szal ne hidd azt, hogy mert van matek-fiz/kémia érettségid, majd kapdosni fognak utánad akármelyik """"könnyen bejutható szakra"""", mert ilyen nincs Edi-ben. statisztikát tudsz online találni (google.co.uk -> edinburgh university applicants per year vagy hasonló címszavakkal), de én biztos vagyok benne, hogy még a nem túl népszerű szakokra is legalább 5-10x-es túljelentkezés van edi-be (nekem anno Glasgow Uni-n medicinal chem szakon 11X túljelentkezés volt. pedig reál és kémia, ahová még alapból kevesebben is jelentkeznek). plusz edi előnyben részesíti a skót diákokat, szal még annyival is nehezebb bejutni.


másrészt, csak egy valamilyen szakra nem fognak felvenni sehogy sem, mert a motivációs levéllel kezdődik a dolog. ha ennyire nem tudod, hogy mit akarsz tanulni, akkor nem fogsz tudni összerántani egy normális personal statement-et, ergo buktad az egészet. a célnak igenis egy szaknak kéne előbb lennie, és csak utána egy skót egyetemnek; én mindig is tudtam, hogy mit akarok tanulni, csak azt nem, hogy pontosan hol (persze nekem nyilvánvalóan nem Mo. volt az elsődleges célpont).

szal én előbb ennek néznék utána és nem csak Edi-nek, hanem az összes többinek is, mert lehet, hogy most elkeserítelek, de nem fognak felvenni Edi-be, ez 99%. Glasgow Uni is Russell Group uni, én imádom pl. meg ott van Aberdeen meg Dundee, csak hogy a négy legnagyobbat említsem, plusz St Andrew's (bár ide bejutni kb esélytelen) meg még a sok kisebb mint Strathclyde Uni vagy Herriot-Watt Uni stb... nézz utána az összesnek, és oda menj, amelyik tetszik (mármint voltál kint megnézni, azért nem mind1, hol fogok a kövi 4-5 évedet tölteni), meg ahol van olyan szak, amit te tanulni akarsz. csak azért, hogy legyen egy xyz diplomád, felesleges tanulni. ha továbbtanulsz, akkor olyan szakra menj, ami érdekel; ha nem érdekel, teljesen feleslegesen csinálod és simán kibuksz 1 év után (mint pl egyik skót bnőm, elment fizika-matek szakra aztán idén kibukott, mert utálta). teljesen felesleges olyan szakot csinálni vagy olyan egyetemre járni, ami nem érdekel, amit utálsz; idő és pénz pocsékolás; tudom, hogy otthon ez a trend, hogy menjünk ilyen-olyan jólhangzó szakokra (büfészakok), aztán a fele azt sem tudja, mit tanul vagy hogy ez mire lesz jó.


am nem ösztöndíjjal jöttem ki, ide jelentkeztem középsuli után, és kijöttem, de mint mondtam, én Glasgow-ban vagyok, nem Edi-ben.


felvételi: ucas.com-ot még olvasd végig párszor, ott minden le van írva tisztán, érthetően.

röviden: kell egy personal statement (motivációs levél) és egy reference (tanártól, munkáltatótól stb) első körben, utána kapsz offer-t vagy reject-et, utána általában színötös érettségi plusz nemzetközi felsőfokú (TOEFL/IELTS). ez volt felvételi :D semmit sem kellett csinálni, bár szakoktól, egyetemektől függően lehetnek még extra interjúk stb.


sok sikert, de én javaslom, hogy találd ki, hogy mit akarsz csinálni először, és csak utána, hol hol akarod csinálni; a ucas.com-ot olvasgatni meg sohasem árt ;)

2012. márc. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Amit igazán tanulni szeretnék azt sajnos már gimnáziumban sincs lehetőségem tanulni (matek-bioszt szerettem volna, vagy biosz-kémiát).

Megfogadom a tanácsod, körülnézek kicsit még jobban máshol is. Köszönöm a válaszodat, sokat segített. :)

2012. márc. 27. 18:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!