Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosisok/ orvosira jelentkező...

Orvosisok/ orvosira jelentkezők! Ti tanultatok/ tanultok a biosz- kémia v. fizika mellett más tantárgyra is?

Figyelt kérdés
2012. márc. 7. 16:55
 1/3 anonim ***** válasza:
85%

Persze. Mivel alapból jó tanuló voltam (jók voltak az év végi jegyeim), rendesek voltak a tanáraim, sokkal könnyebb volt így összeszedni a pontokat.

A magyar csak szövegértés, a töri szintén, a matekhoz józan paraszti ész kell, németből meg amúgy is volt már nyelvvizsgám, annyira nem volt nagy kunszt utána az érettségi.

Azért a duplázással elég könnyű befürödni. Kisit rossz napod van, vagy épp egy szívatós feladatsort kapsz ki és borul a bili.

A sima pontszámításnál jóval többet lehet hibázni.

Bár hozzáteszem, végül tök mindegy, mivel számoltak volna, mert meg lett volna a pontom, de sima pontszámítással több jött ki, mint duplázással.


Bár azért hozzáteszem, hogy a "tanulás" nem sok mindent takart. A középszintű kötelező érettségik nevetségesek.

Töriből mindig is sík hülye voltam, de az érettségin gyakorlatilag csak értelmezni kellett a szövegeket és az alapján válaszolni pár kérdésre.

Magyar ugyanez...

Matek meg olyan, hogy ha 4 évig nem vágtad, akkor érettségire sem fogod megtanulni pár hónap/hét alatt. Ha meg alapból jól megy, akkor nem kell rá igazán készülni...

2012. márc. 7. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Azért nem olyan pofonegyszerű az a töri, nálunk sokan befürödtek azzal, hogy azt hitték, hogy mennyire könnyű lesz, aztán mégsem úgy lett...Mondjuk megbukni szerintem lehetetlen. De ha azért egy jó százalékos ötöst szeretnél, akkor azért nem árt átismételni az anyagot az írásbelire is.
2012. márc. 7. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Én tavaly érettségiztem,a biosz emeltem 95 lett,a kémia közepem pedig 84.Most ide járok a SOTE-ra.

Azt mondom,h mindenképpen próbáld meg elkerülni a duplázást,tehát ha kis esély is van arra,h összeszedheted a sima pontszámítási módszerrel is a pontot,akkor próbáld meg azzal.Nekem tavaly a 480-ból 451 lett azzal,a másikat meg ki tudod számolni ha szeretnéd.Azt hiszem azzal is bejutottam volna,de így azért lényegesen egyszerűbb volt.Én a kémia érettségire tanultam szinte kizárólag az érettségit megelőzően,mert abból nagyon hülye voltam.Aztán végül láthatod,h nem lett fullos,de csak összehoztam.Na meg én 12.-ben csináltam a német felsőfokút is,ezért előbb azzal,később a kémiával foglalkoztam.Mindemellett kigondoltam,hogy magyarból úgyis a novellaelemzést választom,azt írtam párat,odaadtam magyartanároknak,akik javítgattak rajta. A törivel nem volt gondom,de azért 1-2 dologgal jó ha tisztában vagy,azért azt érdemes átolvasni.Na meg a matek...sosem voltam kiemelkedően jó matekból,igazság szerint amellett,h rendes volt a tanár,nem követelt tőlünk sokat.Kinyomtatta az akkori bnőm és egyben osztálytársam a feladatsorokat és együtt gyakoroltunk egész sokat. Sok sikert a felvételihez :)

2012. márc. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!