Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hol éri meg egyetemre járni?

Hol éri meg egyetemre járni?

Figyelt kérdés

Mivel drága Rózsának hála nem sok esélyem van, hogy állami helyet kapjak az egyetemen, külföldön gondolkodok.

Jövőre végzek és közgáz irányba szeretnék továbbtanulni, angollal és némettel nincs gond.


2012. márc. 20. 13:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A legjobban?Ha az anyagiak nem szabnak határt akkor Anglia vagy USA.
2012. márc. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Hol éri meg egyetemre járni? Mivel drága Rózsának hála nem sok esélyem van" -- Ha nagyon jó tanuló lennél nem lenne gond bekerülni valamelyik jó egyetemre. Aztán ha jól utánaszámolsz, anyagilag még mindig itthon éri meg jobban továbbtanulni, az utazást, szállást és étkezést belekalkulálva...


"angollal és némettel nincs gond" -- ez alatt mit értesz, felsőfokú nyelvtudás? Mert a külföldi bejutáshoz az kell, plusz jó eredmény...

2012. márc. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Utolsó.Az angolszász egyetemekre vagy nagyon jó eredmény vagy pedig sok pénz.
2012. márc. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mondhatjuk nagyon jó tanuló vagyok, angol emeltem már megvan, 87%-os lett, németből idén emeltezem. Nyelvvizsgám mindkettőből van, angolból közép, németből felső. A többi tárggyal sincs gond. De a Corvinuson 50 hely lesz államilag támogatott, más ilyen színvonalú egyetem pedig nincs Magyarországon.
2012. márc. 20. 17:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Csak annyit mondok Wirtschaftsuniversitet Wien.
2012. márc. 20. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jól mondja az utolsó , Bécsben szívesen látnának.Sok magyar tanul Bécsben orvosnak is.Nincs is a világ másik felén meg színvonalas az oktatás is.
2012. márc. 20. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Angolszasz egyetembol sokfele van, nem csak Harvardbol es Cambridge-bol all a vilag. Nagy Britanniaban van 120 egyetem, a lista vege fele erosen csapnivalo intezmenyekbe botlani, amikbe nem egy kulonosebb ordongosseg bejutni.
2012. márc. 20. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
A WU-n én is gondolkodtam. Németországról esetleg van tapasztalata valakinek?
2012. márc. 20. 21:19
 9/11 Retekszisz ***** válasza:
100%
A WU iden osztol ismet tandijas lesz (ne irjatok, hogy hulye vagyok mert marpedig ingyenes, ausztriaban is most megy a vita a tandijrol). Mellesleg pedig elso felevben ott a STEOP, ahol az anyanyelvieknek is 60%a kiesik. Szoval azert nem olyan egyszeru a wu-n. helyette ajanlom a berlini tanulast. A megelhetes nem draga, no tandij, es nincs steop sem. Irjatok ha erdekel a WU, negyedik evemet
2012. márc. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Retekszisz ***** válasza:
Toltom ott.
2012. márc. 20. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!