Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi éri meg jobban, szakmát...

Mi éri meg jobban, szakmát tanulni és átmenni Ausztriába dolgozni, vagy egyetemre járni és megpróbálni itthon boldogulni?

Figyelt kérdés
A véleményetekre vagyok kíváncsi. Közgazdász egyetemre jelentkeztem (nagyon jó vagyok matekból), de még ha fel is vesznek, nem tudom utána, hogy és miként fogok boldogulni itthon. Emellett imádok főzni és jól beszélek németül. Gondoltam arra is, hogy elmegyek inkább szakácsnak és átmegyek Ausztriába dolgozni, mert az osztrák hotelekben 1800-2000 Euró a kezdő fizetése egy szakácsnak. Szerintetek melyikbe lenne érdemesebb belevágni?
2012. febr. 28. 13:40
 1/2 anonim ***** válasza:
Elvégzed az egyetemet és utána kimész külföldre :)
2012. febr. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
a fizetésnek a nettóját számold. ez szerintem a bruttó. amúgy ingázni éri meg, vagy ottlakással, mert ott nagyon magasak az albérlet díjak. Ha egyetemre mész, ha jól tudom, akkor mindenféleképpen itthon kell dolgoznod vele néhány évig. vagy ezt csak most akarják bevezetni. ha matekból jó vagy menj el programtevező informatikus szakra. azzal simán boldogulsz külföldön, de még itthon is. itthon a közgázzal jó esetben mehetsz egy bankba dolgozni. ha nincs szakács végzettséged, és tapasztalatod, nem veszunek fel sehova még itthon sem.
2012. febr. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!