Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megtudnátok mondani hogy...

Megtudnátok mondani hogy milyen az amerikai oktatás színvonala?

Figyelt kérdés
Iskolától az egyetemig érdekelne minden. Személyes tapasztalatok is érdekelnek.
2012. márc. 21. 20:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
66%
Nézz rá egy átlagos amerikaira, és rádöbbensz, hogy (néhány magániskola kivételével) a közoktatásukhoz képest egy hazai kisegítő iskola is elitképzőnek számít.
2012. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Attól milyen középiskola.Az állami iskolákban nagyon gyér.A magániskolákban viszont nagyon magas szintű , jóval magasabb mint a magyar.Van magyar ismerősöm aki matek tanár kint , először államiban tanított később viszont átkerült egy magániskolába.Ég és föld a kettő között a különbség.Persze vannak azért erős államiak is.
2012. márc. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
68%
Én azt mondanám hogy ott is megtudsz tanulni mindent ami fontos. Természetesen Petőfi, Arany meg egyébb életművek életrajzának és verseinek szószerinti bemagolása nélkül. Ők az az elv szerint tanítanak hogy ami érdekli a diákot és amiből tovább akar tanulni. Év elején megad hat tantárgyat és azt tanulja de azt magas szinten. Persze hogy az Európai ember szemében hülyének tünnek de legtöbbször sokkal értelmesebbek mint a magyarok. Sokkal könyebben beszélgetsz egy amerikaival olyan témákról ami érdekli de az adott szakterületben tényleg jók. Akkor is ha az adott terület a magyaroknak elfogedhatatlan. Egyik rokonom kint élt csak már meghalt tehát onnan tudom.
2012. márc. 21. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Nem értem hogy az európaiak miért várják el az amerikaiaktól hogy tudják mindazt amit ők.Amerika egy külön kontinens.Olyan mintha nekünk tudni kellene Ázsiáról mindent.Senki nem tudja egyből megmondani hogy hol van xy ázsiai ország és annak mi a fővárosa.Jó persze , Japánt meg Kínát mindenki Tudja de a többit nem valószínű.


Ők az amerika kontinensen élnek , csak azt tanulják.Nem értem miért kellene nekik a francia forradalmakról tanulni.Mi sem tanuljuk Korea alakulását vagy Perzsia létrejöttét.

2012. márc. 21. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%
Kedves utolsó ebben igazad van. Még annyit kihangsúlyoznék hogy igenis magas színvonalú az oktatás.
2012. márc. 21. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Mire gondolsz színvonal alatt?


1) az átadott tudásmennyiség eléggé változó, általában attól függ, milyen erős az ominózus iskola. jól írták, a magániskolákban nagyon magas szinten folyik az oktatás, az onnan kikerültek minket, magyarokat, bármikor lepipálnak. az állami iskolák többsége viszont elég gagyik, a rosszabb fajtájából jönnek ki azok, akiken a videókban röhögünk, milyen hülyék.


2) felszereltséget illetően messze meghaladják a magyar iskolák színvonalát, elég megnézni egy gimi-filmben egy biosz- vagy kémiaórát. a termek szinte már laborszinten fel vannak szerelve, ilyen dolgokban az iskolák nem szenvednek hiányt.

2012. márc. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Kedves utolsó. Meg merem kockáztatni hogy a legtöbb állami suli is jobb színvonalú mint egyes magyar középiskolák. Tapasztaltam a rosz színvonalatt három magyar iskolába is és voltam egy egyszerü amerikai állami suliban is két hétre amikor a rokonomat látogattam és ég és föld amerika javára.
2012. márc. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A felsőoktatás konkrétan olyan ott, hogy van néhány elit egyetemen, ahol magas a színvonal, magasabb mint a legjobb egyetemeken Magyarországon az egyetemek 90%-a viszont diplomagyár, ahol sokat kell fizetni, cserébe diplomát kapsz. Ezeknek még a GDF-nél is alacsonyabb a színvonala.
2012. márc. 31. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
87%

Hatalmas orszag, igy rengeteg elit allami kozepiskola is van. Ettol meg persze altalanossagban igaz, hogy bar ez a kep kevesbe elterjed rola (ellentetben pl. Nagy Britanniarol) az USA-ban is roppant fontosak a magankozepiskolak.


"van néhány elit egyetemen, ahol magas a színvonal, magasabb mint a legjobb egyetemeken Magyarországon"


Mondjuk ahhoz nem kell egy harvard vagy Yale, hogy reggelire megegye a legjobb magyar egyetemeket, ehhez eleg egy kozepes szintu allami state flagship is. Azok kozul meg a gyengebbek is, mint egy Louisiana State University, vagy Nebraska is szennealazzak a dicso magyar egyetemeket a vilagranglistakon. Bo 100-150 amerikai egyetemet sorolnak az 500-as listakon aaz azokon feltuno ket magyar egyetem ele. Es ezeken a listakon a Liberal Arts College-k nincsenek is rajta, hiszen kevesbe kutatasra, semmint oktatasra oszpontositanak - de ettol meg tucatszamra akadnak, amik kivalo oktatast biztositanak.

2012. ápr. 1. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Az állami középiskolákban az alapokat tanítják meg, nem minden marhaságot, mint itt, amit tudják, hogy soha életedben nem használsz. Aki akarja, tovább tudja magát képezni főiskolákban, és Amerika a főiskolák közt elég magas színvonalat képvisel mind felszereltség, mint pedig oktatás szinten.

Az, hogy nekünk van X tantárgyunk, aminek a háromnegyedét életünkben nem fogjuk használni, koránt sem növeli meg az oktatás színvonalát. Sőt, pont ez csökkenti, mivel például más, keleti országokban a diák képességeit fejlesztik, rákoncentrálnak arra, amiben valóban jó, nem erőltetik rád a sok marhaságot, ami nem érdekel.

2013. júl. 12. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!