Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyire számít az hogy...

Mennyire számít az hogy hányassal érettségizek, ha Bécsben szeretnék egyetemre/fősulira járni?

Figyelt kérdés

Számít egyáltalán?

Nem tudom hogy mennek ezek a dolgok de nem vagyunk gazdagok és nem tudnánk fél milliókat fizetni félévente mint ahogy ez itt Magyarországon van jelenleg.

Tehát számít a tanulmányi eredmény?



2012. márc. 25. 21:26
1 2
 11/11 anonim válasza:
Szerintem, ha nincs megfelelő anyagi háttér, akkor nagyon nehéz elkezdeni a tanulmányokat Bécsben, főként a STEOP miatt. Azonban, szerintem fajlagosan megéri kint tanulni, mint Magyarországon. Kiszámoltam, a kint élet drágább, mint Magyarországon egy nem államilag támogatott helyen tanulni, viszont az egyetem után 1-2 éven vagy kevesebb idő alatt is a plusz kiadásokat visszatudod fizetni. Ha nincsen megfelelő német tudásod akkor vannak kurzusok nemzetközi diákoknak, akik majd osztrák egyetemre akarnak jelentkezni, de előtte úgy mond "felakarják" magukat erősíteni.. Szinte biztos, hogy egy ilyen típusú "előegyetemi" oktatáson fogok részt venni, a szakmai nyelv miatt, illetve, hogy az egyetemen ne a német nyelvtudás legyen a visszatartó erő. Remélem tudtam segíteni neked.
2012. márc. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!