Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 14 éves fiam iskolaválasztása...

14 éves fiam iskolaválasztása nem egyszerű. Felvételizett számára a legmegfelelőbb iskolába, de lehet, hogy külföldre költözünk. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nagyon jó eszű, jó tanuló, kedves, figyelmes, tisztelettudó fiú. Jó esélyekkel indul a kiszemelt iskola felé. Viszont nyár végén valószínűleg költözünk Angliába, mert a férjem kint dolgozik és utána megyünk. Akkor Angliában fog suliba járni. Ha ide felveszik, de mégsem fog ide járni, akkor milyen papírokat kell elintéznünk a magyar iskolával?

2012. márc. 30. 10:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

A legcélravezetőbb, ha megérdeklődöd az iskola titkárságán, hogy mi a teendő, ha külföldre költöznétek. Gondolom jó lenne biztosat tudni minél hamarabb, hiszen ha nem kezdi el a tanulmányait az adott intézményben, akkor felvennének a helyére másvalakit, hogy meglegyen az osztálylétszám.


Biztosan van valamiféle kérvény, amit ki kell tölteni vagy megírni, miszerint nem kíván az intézménnyel jogviszonyt létesíteni, tankötelezettségének máshol tesz eleget.

2012. márc. 30. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehetőség, hogy a kinti suli mellett magántanuló lesz a fiad ebben az új suliban. Akkor minden évvégén osztályozóvizsgát kell itthon tennie.
2012. márc. 30. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én azt ajánlanám, hogy ne "szenvedjetek" a magyar iskolarendszerrel. nézzetek utána, hogy Angliában a környéketeken milyen iskola van, és érdeklődjétek meg, hogy átvennék-e.


Sokkal jobb ez a kinti rendszer (bár én "csak" egyetemre járok idekint, középsulit még otthon végeztem), de minden brit barátom/barátnőm, akikkel beszélgetek a suliról dicsérik és szerettek idekint suliba járni. Más a rendszer, sokkal inkább a gondolkozásra tanítja az embert, a kritikus gondolkozásra, mint az otthoni lexikális tudás. nem mellesleg nagyon sok gyakorlati óra van (ha pl kémia-fizikát venne fel) és az egyetem előtti két évben már csak azokat a tárgyakat tanulja emelt szinten (azt a jópárat), amivel majd tovább is akar menni (ha akar egyetemre majd jelentkezni).


a tanárok, akikkel eddig találkoztam (angliai magyar ismerősök által, a 2 srác folyékonyan beszél magyarul - pedig csak az anyuka magyar -, hétvégi magyar iskolába járnak és hétközben angol suliban nyomják; most 12-15 évesek); imádnak suliba járni, mindkettő normális, jól nevelt kissrác :) voltam velük a suliban, a tanár nénik a suliban várják a kicsiket (amikor még alsós), rengeteg csoportmunka, közös project ésatöbbi, idősebbeknek már azért lényegesen több a tanulás, de pl az ismerőseim nagyobb fia (15 éves) az országos 100 legjobban benne van matekból plusz egy hihetetlenül értelmes gyerek is. fiúiskolába jár, de nagyon szereti, sok barátja van, és nem úgy megy be a suliba 15 évesen sem, mint anno én (jaj nemár behalok már megint ott kell szenvednem; pedig mindig is szerettem tanulni:)), hanem szívesen megy be. mindenhol modern tantermek, vannak iskola projectek is (mivel sokféle nemzetiségű gyerek van együtt 1 éve olyat csináltak, hogy az egy nemzetiségű gyerekeknek kutatómunkát kellett csinálniuk az országukról - ha pl anya magyar, apa angol, mint az ismerősöméknél, akkor a kissrác Magyarországról csinálta -, gyűjtőmunka, előadás ésatöbbi.


tudom, hogy sokan otthonról "leszólják" az idekinti rendszert (ja há ez még asse tudja mikóó volt itt a szovjet megszállás), de viszont az tény, hogy az összes brit jelenlegi szaktársam elő tud adni, nem fél megszólalni mások előtt, a diákok sokkal toleránsabbak, segítenek a gyengébbeknek, félénkebbeknek (nem kiröhögik, mint otthon..), jobban tudnak gondolkozni (látják az összefüggéseket, szabadabb, nem bekorlátozott a gondolkozásuk - általában semmilyen tekintetben) és talpraesettek. idekint az egyetemen még a 9-kor kezdődő előadásra is mindenki bejár, mert olyanok az órák, olyanok a tanárok, hogy nem akarjuk kihagyni - pedig nem lenne "kötelező" (na, persze azért az egyetem kicsit "lazább" bejárás szempontból, mint középsuli).


én mindenképpen azt javasolnám, hogy nézzen szét a férjed/nézzetek szét idekint, beszéljetek az iskolaigazgatókkal a környéken, kérdezgessétek az idekinti ismerőseiteket, mert hosszútávon sokkal jobban fog járni egy brit, gyerekközpontú oktatással, mint ezzel a hülye magyar rendszerrel. ha haladni akar/akartok a magyar iskolával, akkor meg ottvan a hétvégi iskola (bár ez Londonban van, nem vagyok benne biztos, hogy ti merre mentek).


gondolom elég nagy változás lesz neki kiköltözni, de hidd el, hosszútávon nagyon szeretni fogja, mert a britek nagyon aranyosak, befogadóak (ha te is be akarsz illeszkedni, keresed a társaságukat) és itt is nagyon jó iskolák vannak.


am anno engem is felvettek otthon egyetemre, felhívtam őket, de egyrészt a TK-s nő megsértődött, hogy miért nem oda megyek egyetemre, másrészt meg egyszerűen nem volt időm/kedvem odamenni.

amúgy szerintem, amíg nincs beiratkozás, addig bár fel van véve, de elég jelezni az igazgatóság felé, hogy mégsem, mert külföldre költöztök. általában ehhez nem kellenek külön papírok.

2012. márc. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha jót akarsz a fiaddal tenni,akkor mindenféleképpen irasd egy külföldi suliba:)Sokkal jobb lesz neki.Nekünk magyar gyerekeknek is sokkal értelmesebb lenne inkább a gyakorlatra menni,mint sem ezekkel a hülye évszámokkal,egyenletekkel,versekkel szenvedni.Ezek csak arra jók,hogy ötven év múlva elmondhassuk,hogy elfelejtettük őket.Két magyar osztálytársam is kiment külföldre a szüleikkel.Az egyikőjük Kanadába,a másik pedig Angliába(Warrington).Mindegyikőjük nagyon jókat mesélt..:)

Bárcsak nekem is szerencsém lett volna és kimentünk volna a szüleimmel..:S

16/L

2012. máj. 23. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Csatlakozom az előttem lévő válaszához. Mi külföldön éltünk, kislányom ott járt óvodába, és mire iskolába ment addigra megtanítottam írni, olvasni magyarul, és mire elkezdte az iskolát, addigra mondhatnám hogy két nyelven beszélt, utána természetesen két nyelven írt, olvasott, mára két anyanyelvűnek mondható a 15. éves kislányom. Most már természetes angolul is ír, olvas, beszél, hiszen az angol világszerte második kötelező nyelvnek számít, itthon is. Később hazaköltöztünk Magyarországra, és itthon folytatta tanulmányait a 4. osztályban. Ez nem volt jó ötlet, mivel itthon sokkal szigorúbb a követelmény, és sikerült elvenni a kedvét is a tanulástól. De azért hála Istennek mostanra már egész jól megy minden. Jó tanács. Ha kint kezdi az iskolát, hasznos, és biztos hogy élvezni fogja. Kap egy nagyon jó alapot. Azonban ha utána haza költöztök, bár kétlem, mivel ott sokkal jobb az életszínvonal, a mentalitás, és boldogabbak az emberek is, de majd meglátjátok, viszont semmiképpen ne menjen állami iskolába, vannak nagyon jó Angol, két tannyelvű iskolák, most váltunk mi is, és 10. osztályos lesz. Annyit sajnálok hogy ezt nem hamarabb tettem meg. Ugyanis a Magyar oktatási rendszerben mindent tönkre tesznek ami addig jól indult, és gyermek lelkivilágának sem jó egy olyan közösség ahol másabb a mentalitás, itt értem a rosszindulat, megfelelés, stb.

Angliában nagyon jók iskolák vannak, a világ egyik legjobb középiskolái, egyetemei is ott találhatóak, és Amerikában. Magyarország az első 100-ban sincs benne. Mégis lelkileg és emberileg őrlik itthon a gyerekeket. Véleményem, saját tapasztalatomra, és sok ismerősömére hivatkozva, a legjobb ha végleg kint maradtok és csak nyáron jártok haza, vagy ha vissza szeretnétek jönni, akkor mindenképpen magániskolába járjon majd a gyerek ha azt szeretnétek hogy továbbra is kiegyensúlyozott, boldog gyermekkora legyen, és amit tanul azt meg is tanítják, játékosan, kreatívan. De csak ott!!! Állami iskolában mind ezt lerombolják és nagyon rossz lesz a gyereknek mint lelkileg, és másképpen is.

Még annyit szeretnék hozzá fűzni, olvastam hogy vannak akik kint élnek és nem tudnak magyarul a gyerekek, hát szomorúnak tartom. Pedig nekem nem magyar a férjem, mégis már 5 évesen két anyanyelvű volt a gyermekem. A saját anyanyelvemen beszélek gyermekkel, és nem is tudnék másképpen. Hiszen én vagyok az anyukája ez természetes, és hogy két nyelven ír, olvas, most már lassan 4. szerintem nagy dolog, és óriási esély a gyermek számára ha erre van lehetősége, ugyanis ha már kis korában két nyelven kommunikál, ír, olvas, akkor nagyon nyitott, és jó felfogású felnőtté válik, a tananyagot is könnyebben elsajátítja, és a nyelveket pedig főleg. Ez csak jó tanács! :) Kívánok sok szerencsét, és sikert az életben!

2012. szept. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!