Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit tegyek, vakmerő ötlet...

Mit tegyek, vakmerő ötlet lenne Amerikában egyetemen tanulni, de a tandíjat hitelből fizetném, megéri szerintetek?

Figyelt kérdés
Biológusnak tanulnék és a Chicago Universityin, de a tandíj 50ezer dollár körül van, azt hiszem ez a több éves képzésre vonatkozik, tankönyvekkel együtt. Ennyit nyilván nem keresek, rengeteg pénz, babysitteres fizetésből gazdálkodnám ki, de nagyon érdekel és szeretnék egy piacképes diplomát, amivel el lehet helyezkedni és egy nemesebb egyetemen végezném. Nem nagy felelőtlenség? Szeretnék normális szakmát, amit imádok, de nem akarok a híd alá kerülni, meg igazából nem is értem az amerikai egyetemi rendszert.

2012. ápr. 10. 05:33
 1/7 anonim ***** válasza:
A hitelt kitől fogod kapni? Milyen részletekben kell fizetni a tandíjat? Hol fogsz lakni?
2012. ápr. 10. 05:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Természetesen banktól lenne hitel. Albérletben lakom a párommal, de itt még az amerikaiak nagy részének sincs lakása, mert olyan drága. Valamennyire úgy fogom fel,hogy befektetem a pénzt, csak itt tudást, illetve remélhetőleg piacképes diplomát kapnék érte. Ha nem végzek el semmit, akkor meg babysitterkedhetem életem végéig, vagy megállnék egy alsó szinten, ahova nem tudnék feljebb jutni megfelelő képzettség hiányában.
2012. ápr. 10. 06:24
 3/7 anonim ***** válasza:
Legálisan vagy kint? Ha nem,akkor hogy akarsz ott egyetemre jelentkezni? Azt sem hiszem,hogy a babysitteres fizetésedre kapnál hitelt.
2012. ápr. 10. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a helyedben elvégezném az alapképzést itthon egy jó egyetemen és mesterképzésre jelentkeznék külföldre, mindenképpen pályáznék ösztöndíjra is, közben egy erasmus valahol. Nem kezdeném az életem 50ezer dollár hitellel az biztos
2012. ápr. 10. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de szerintem az 50 ezres tandíj nem az egész képzésre vonatkozik, hanem 2 félévre!! Ennek mindenképp utána kell nézni! (Chicagoban elég drága pont a képzés)
2012. ápr. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

én beleugranék :D

érdemes amúgy, ha angol nyelvterületen akarsz továbbtanulni és nem feltétlenül Amerikában, akkor a brit egyetemeken is szétnézni; Skóciában pl nincs tandíj (legalábbis az állam kifizeti - én is idekint tanulok), az egyetemek nagyon jók, világszinten is elismertek (én is a világ egyik top 1% egyetemére járok, a UK első 20-ban is benne van, Európában azt hiszem az első 50 legjobban, világszinten meg a 100 legjobban :)

de Angliában is jó egyetemek vannak.

nagyon fontos ám az is, hogy hol végzed az alapképzést (mondjon akárki akármit). elvileg bolognai rendszer van, na jelenleg ott szívják meg sokan (akik felkeresnek továbbtanulással kapcsolatban), h pl BME-re jártak, ahol ahogy hallottam mérnöki stb szakokon "nem szórják a jó jegyeket", ergo kaksi eredménnyel jönnek ki (mármint az évközbeni jegyek stb, a sok-sok tantárgy-tölteléktárgy miatt, bár lehet, hogy a szigorlatra már jobb jegyet kaptak). és akik ide akarnak jelentkezni mesterre, azokkal kikérettetik az előző években elért eredményeket is és ezek alapján szinte senkit sem vesznek fel (miért is vennének, idekint sok-sok tanulással persze, de elérhető az A-B átlag, pedig világszinten egy sokkal elismertebb egyetemről van szó, mint akármelyik otthoni; és ők azt látják, hogy egy gyenge európai egyetemen, ami az első 300-ban sincs benne nemhogy világszinten, de Európa szinten; hogy ott sem tudtak elérni normális átlagot. joggal gondolhatják, hogy akkor nincs ott a helyük egy nevesebb egyetemen). aztán ugye itt másmilyenek a jegyek (A, ebből van A1, A2, A3, A4, A5, B1, B2, B3 stb), másmilyen a tanterv valamilyen szinten, nálunk iszonyat sok gyakorlat van, laborban 2-en dolgoztok párban. engem is anno felvettek Corvinusra biomérnökre (az volt az első helyen, bár a BME-re és ELTÉre is felvettek), és most BME-n van egyik barátnőm. mondta, hogy a laborban egymás hegyén-hátán 6-7-en dolgoznak (dolgoznának..) együtt, nincs elég pénz a kémiai anyagokra stb na köszi, így biztosan meg lehet tanulni a dolgokat (mielőtt még egyesek mondanák, hogy lenézem az otthoni képzést; nem, nem nézem le, de ha valakinek megvan a lehetősége, hogy nyugaton tanuljon, akkor ki kéne használnia).


a kérdező jól mondta, hogy a tanulás egy befektetés. igen, én is 2 éve takarítok egyetem mellett meg felszolgálok, nyáron-télen dolgozom végig, hogy eltartsam magam, de nem lehetetlen (bár kétségtelenül nagyon fárasztó néha). de tudom, ha kijövök az egyetemről, 3 nyelvet folyékonyan fogok beszélni (mind a szaknyelvet a 4. éves EU placement miatt Franciaországban), egy, a munkaerőpiacon is erős diplomával fogok rendelkezni (gyógyszerkémia) és rengeteg szakmai tapasztalattal is rendelkezni fogok (megint csak, a placement miatt is meg a sok-sok gyakorlati óra miatt is; jövőre 20 óra laborom lesz, plusz a tanórák, tutorial-ok). a kezdőfizum otthon 140.000 lenne (MSc-vel). idekint 20.000 font évente (BSc-vel, bár én mindenképpen akarok MSc-t is). van különbség eközött is, elég lényeges; lehet leszólni, de nem a pénz miatt csinálom a kémia szakot, de azért normális körülmények között szeretnék élni és igenis nyaranta elutazni 1-2 hétre valami meleg helyre, telente meg 1 hétre snowboardozni.. ezt 140.000-ből nem tudnám megcsinálni.


hidd el, én sem kerültem 2 év alatt a híd alá és egész kényelmesen elvagyok a nyári fizumból (az egész éves albimat ki tudom fizetni abból a 4 hónapból), plusz évközben megkeresem magamnak a lakhatási költségeket (rezsi, kaja, bulik, tankönyvek stb). még arra is marad, hogy néha-néha étteremben kajáljunk a barátommal, vagy elmenjünk snowboard-ozni és elköltünk 50-80 fontot (nyilvánvalóan nem minden héten).


nézz utána, hogy milyen feltételeket ajánl az egyetem meg az egész képzési dolgoknak (sajnos amerikai jelentkezésről én sem sokat tudok), és ha úgy gondolod, megéri, akkor vágj bele :)

én drukkolok neked Skóciából! :)

2012. ápr. 14. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Huu, utolso sokat segitettel. A baj az,hogy a parkapcsolatom ide kot Amerikahoz es o nem szeretne elkoltozni mashova, ami ertheto is. Na most o amerikai allampolgar lesz ebben az evben es ha osszehazasodnank akkor en is legalis lennek. Jol hangzanak az angliai egyetemek is, de a parkapcsolatom idekot.
2012. ápr. 14. 22:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!