Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Most vagyok 7. -es, és azon...

Most vagyok 7. -es, és azon gondolkodom, hogy a középiskolát Londonban kezdeném. Mennyi az esély hogy valahova felvesznek? Van ott magyar tannyelvű iskola?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 16. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem túl fiatal vagy az egészhez. Ha vannak rokonaid akkor oké, de azok nélkül szerintem felejtős. A szüleid amúgy mit szólnak hozzá?

A kérdésre válaszolva kizártnak tartom, hogy van magyar nyelvű középiskola.

2012. ápr. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

ők sem szeretnék ,hogy 'itthagyjam őket' de az angol nyelvet akarom teljesen elsajátítani ,és folyékonyan akarok beszélni,de ehhez úgy gondolom,hogy az lenne a legjobb hogy 'úgymond rá legyek szorulva' arra a nyelvre,és úgy másabb lenne mint itt.:S

azért köszönööm a válaszod !:))

2012. ápr. 16. 18:04
 3/8 anonim ***** válasza:

Én tíz éve voltam gimis, és nekem két osztálytársam kiment annak idején Amerikába középiskolába. Az egyiknek már akkor kint élt a testvére évek óta, így neki a lakhatás nem volt gond. A másiknak nem volt ott senkije, így neki rengeteg pénzbe került. Annyiból jó volt, hogy a nyelvet tényleg megtanulták, viszont itthon nem fogadták el a kinti évüket, ezért 5 évig jártak gimibe.

Bár nem Angliáról írtam, remélem tudtam valamit segíteni.

Pénz kérdése az egész.

Egy kéttannyelvűben vagy egy erős angol tagozaton itthon is meg tudod tanulni a nyelvet, ha elég szorgalmas vagy.

2012. ápr. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm a válaszokat! :))
2012. ápr. 16. 22:37
 5/8 anonim ***** válasza:
simán felvesznek, ha kiköltözöl, életkor alapján. viszont minek keresel magyar tannyelvűt, ha angolul akarsz megtanulni, és azért jönnél ki?
2012. ápr. 18. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Azért ,mert annyit nem fogok tudni ,hogy óráról - órára mindent megértsek,és úgy is tanuljam meg...Először meg kellene szoknom az egész ottlétet meg minden...remélem érted:D

mert 13-14 évig mégis csak magyarul beszéltem a hétköznapokban...:D

2012. ápr. 21. 10:06
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
pedig pont akkor lennél a leginkább rászorulva. ha rögtön angol tannyelvű lenne. és az is lesz, mert elég kevés az esély magyar tannyelvűre. de egyébként otthon is meg tudsz tanulni folyékonyan angolul, nekem is sikerült, pedig én nem is két tannyelvűbe jártam, "csak" öt angolóránk volt egy héten.
2012. ápr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ×Claudia× válasza:

Szia! Szerintem várj még. Én is külföldön szeretnék karriert építeni, de a középiskolát (gimnáziumot) még itthon végzem, kéttannyelvűn. Elsős vagyok, Heti 19 angolórám van, plusz kettő History meg kettő matek, félig-meddig angolul. Az angol töri nem nehéz, a suli sem, viszont a nyelvvizsgára készülni már nem könnyű. Az angolt csak ebben az évben kezdtem, eddig németet tanultam, (kitűnő voltam) de sokkal jobban tudok angolul. A beszéd könnyű, mindent megérteni már nehezebb, talán mert mindent öt vagy több szóval is ki tudnak fejezni. Néha már az is nehéz, hogy megértsd őket, az akcentusok miatt, és mert nem minden szót használnak minden országban. Leginkább az amerikai és a brit között van eltérés, de az ausztrálok is tudnak érdekeseket mondani. (ezt a lektoroktól tudom :) A nyelvtan se könnyű, a 12 igeidőt könnyen össze lehet keverni, bár szóban annyira nem figyelnek rá ők se. Heti 5 angol nyelvtanom van, de kevésnek érzem.


Összefoglalva igazából csak annyi lenne, hogy szerintem sokkal többre mész egy kéttannyelvű középiskolával, majd utána egy brit egyetemmel/fősulival mintha most elkezdenéd. Nem tudom, milyen szinten beszélsz angolul, de szerintem tanulni csak nagyon erős középfokúval, vagy felsőfokúval érdemes kimenni. :)

2012. máj. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!