Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Megéri külföldön elvégezni a...

Megéri külföldön elvégezni a mesterképzést? Vagy még akkor is hátrányban leszek a munkakeresésnél?

Figyelt kérdés
Még csak első éves hallgató vagyok, de a mesterképzést Németországban szeretném elvégezni, mert minden álmom hogy ott éljek :) Tudom, hogy külföldiként nem egyszerű a munkavállalás, még diplomával sem és először valószínűleg valami alja munkát kapok. Abban az esetben, ha ott végzem el a mesterképzést, akkor nagyobb esélyem van jobb munkát kapni?
2012. ápr. 22. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagyobb eséllyel. Mert ismerik a német képzést, és a német mastert elismerik helyben. Egyben arra is egy garancia, hogy tudsz németül. Ha teheted, ez az egyik legjobb megoldás arra, ha Németországban akarsz dolgozni majd később.
2012. ápr. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a gyors és pozitív választ:)
2012. ápr. 22. 21:38
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

persze, hogy megéri, pláne egy nevesebb egyetemen :) elismert diplomát kapsz, amit odakint is és Mo.on is elfogadnak.

én a UK-ben tanulok (bár még csak BSc), de nagyon sok ember abba bukik bele, hogy MA/MSc-re akarnak kijönni, viszont az évközbeni jegyeik nem voltak túl jók egyetem alatt (sok-sok tölteléktágy stb miatt), és nagyon sokan tudom, hogy ezen buktak el, mert az egyetemem kikérte a 3 éves teljesítményt (évközbeni jegyek, államvizsga, mindent) és sokan bár 4-5ösre szigorlatoztak a végén, de nem volt meg a megfelelő 3 éves teljesítmény. bár igaz, hogy az én egyetemem a világ egyik top 1%-ba tartozik bele, szóval valószínűleg ide magasabbak az elvárások. de ha tanulsz folyamatosan, jó átlaggal átmész minden vizsgán stb, nem hiszem, hogy probléma lenne :)

amúgy nem hiszem, hogy csak "alja munkát" kapnál :) nem tudom ugyan, milyen szakon vagy, de 2 nyelvet fogsz folyamatosan beszélni (német, magyar), angol pluszba nagyon jó lenne persze :) erős, értékes diplomád lesz, és (legalábbis a UK-ben) nem azt nézik, hogy honnan jöttél, hanem hogy mit tudsz, mire vagy képes, milyen papírjaid, nyelvtudásod van - ha ezek megvannak, akkor nem fogja senki sem azt nézni, hol végezted az alapképzést vagy honnan jöttél :)

2012. ápr. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Milyen az a top 1% egyetem?
2012. ápr. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
a világ 100 legjobb egyeteme :)
2012. ápr. 26. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
melyik egyetem? es mi a alapjan??
2012. ápr. 26. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
24%

A németek teljesen bizalmatlanok minden külföldivel, főleg a magyarokkal (egy kaptafa alá vesznek minket a románokkal, csehekkel, lengyelekkel, jugókkal és a többi...), ha abban szeretnél elhelyezkedni, amire most jársz ők mindenáron le akarják ellenőrizni, hogy tényleg tudod-e, nem csak vetted a papírt, ami egy 2 éves "átképzés". Ha ott teszed le a mesterképzést ezt a tortúrát már megspóroltad magadnak.


Sajnos láttam én már kint olasz embert mérnöki diplomával italt felszolgálni...

2012. ápr. 29. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!