Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes a következő 4 évben...

Érdemes a következő 4 évben latint tanulnom?

Figyelt kérdés
...sajnos nincs más választásom. ahova megyek suliba angol mellett csak azt tudom tanulni. nyugtassatok meg, hogy valamire jó! bár nem akarok doki v. ügyvéd lenni :(
2009. jún. 21. 22:37
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%

Én is tanultam latint 3 évig, én is angol mellett.

Akkor nagyon utáltam, szemét volt a tanár.

De később elkezdtem németet is tanulni, és nagyon könnyen ment a latin után.

Emellett sokat tanultunk az antik római világról, mitológiáról is.

2009. jún. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
100%

Ha biztatást szeretnél, akkor arra jó, h utána könnyebben tanulsz nyelveket:) Csomó hasonlít a latinra:) Pl. olasz állítólag iszonyat könnyű utána.

De amúgy sajnos ha nem akarsz jogász vagy orvos lenni, akkor nem sok minden másra tudod használni:S

2009. jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
88%
Előző vagyok. Tényleg tényleg, törihez, magyarhoz azért nem rossz:)
2009. jún. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Ha így állsz hozzá csak rosszabb lesz. Adj egy esélyt a latinnak, hátha megtetszik :) mondjuk én nem tanultam soha, nem is szeretném, hasznosabb számomra a német, francia, spanyol vagy olasz, esetleg még az orosz..

Ez egy ilyen iskola..

2009. jún. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :) Hát... majd meglátjuk, nagyon-nagyon szeretnék megtanulni spanyolul, akkor csak azért is megtanulom a latint ;) :D
2009. jún. 22. 13:39
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
Én már egy éve latinul tanulok a középsuliban és nekem tetszik. Néha kicsit bonyolult, de utána egy csomó nyelv amit elkezdesz nagyon könnyű lesz.
2009. jún. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
85%

Nekem is ilyen volt és én sem készülte sem jogásznak sem dokinak,eddig még nem vettem hasznát mert az angol mellé latint és most japánt kezdtem,szóval nekem eddig nem volt hasznos,neked viszont ha európán belüli nyelvnél maradsz akkor lehet:)

Nekem egyébként kicsit dinka volt a tanárom tanultunk cifra dolgokat:D

Ami nekem megmaradt azok a közmondások plusz egy öreg bácsi tanított nekem egy kicsit pervit...hát hiába ero-senin volt:D

2009. jún. 22. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! :)
2009. jún. 30. 23:59
 9/22 anonim ***** válasza:
100%

Most láttam meg ezt a kérdást, nem tudom, kell-e még válasz.

Én most hallgatog csillagászatot az egyetemen, és bizony gond, hogy nem tudok latinul ragozni (a Cygnus legfényesebb csillaga alfa-cygni, az Orioné alfa-orionis, a Vestáé mi??).

2009. júl. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a válaszod! :) persze, a válaszok nekem mindig jól jönnek, és hasznosak. Sajnos én még nem kezdtem el latinul tanulni, majd szeptembertől.... addig sajnos semmiképp nem tudok segíteni :( Ne haragudj!
2009. júl. 22. 01:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!