Nyáron külföldön?

Figyelt kérdés
Tudom, rengeteg hasonló kérdést tettek már fel hasonló témakörben, de konkrétan egy megoldást se találtam még. Az a helyzet, hogy az idei nyár is csak időpazarlás lenne, hiszen nincs még semmiféle programom. Arra gondoltam, hogy talán lenne valamilyen lehetőség nekem is, hogy valamilyen hasznos dologgal töltsem, pl. 1-2 hónapra kiutazhatnék angoltanulás céljából viszonylag olcsón (nem vagyok milliárdos, a szállásról se tudunk gondoskodni, valamint nem is kell konkrét nyelviskola, csak az lenne a cél, hogy angol anyanyelvű emberek társaságában fejlődjön a beszédkészségem). De ugyanez lehetne a franciával is (azt csak idén kezdtem el). Hazai táborok is jöhetnek akár, csak legyen mivel eltölteni ezt a pár hónapot. Diákmunka, ösztöndíj és pályázat nem igazán kerülhet szóba, lévén még kiskorú vagyok (fél hónap múlva töltöm a 15-öt). Van valami ötlet? "Sorstársakkal" is szívesem kollaborálok. :D Előre is köszönöm.

2012. máj. 1. 10:33
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

szia,


amit én tudnék ajánlani, és amivel anno én is nagyon sokat utaztam külföldre fillérekért, az az egyesek egyesület (www.egyesek.hu).


külföldi és belföldi diák-felnőtt-akármi self-development programokat csinálnak, a projektekről, mindenről bővebb felvilágosítást a honlapon kaphatsz.

mivel elég fiatal vagy még :) nem tudom, hogy 15 évesen mehetsz-e már, én az első ilyen csereprogramomon 16 évesen voltam Litvániában. Azóta utaztam Olaszországba, Finnországba és Mo.on is voltam.


lényegében ez egy "önismereti képzés", nem kell túl szigorúan a szó jelentését nézni, a lényeg, hogy vannak előadások ("előadások", minden angolul pl ilyen hogy emberek közötti kommunikáció, különböző nemzetiségűekkel szembeni pl sztereotípiák, hasonlók).. mivel nemzetközi a csapat (pl litvániában voltak [értelem szerűen :D] litvánok, magyarok, lengyelek, románok, törökök), Olaszországban koszovóiak, románok, albánok, görögök, törökök, olaszok) ésatöbbi. ha a pénzügyi részére vagy kíváncsi, akkor Eu támogatással megy, ergo az útiköltség 30%-át kell neked fedezni, a többi ingyen van (=EU-s támogatás).


én pl Finnország közepén voltam utazás, szállással, programokkal együtt (ott pl önkénteskedtünk csapatban) 10 napig 22.000 Ft-ból. Olaszország kicsit drágább volt, mivel 17 évesen még pár napig ott maradtunk Rómában a barátaimmal város nézni, ez kb 40.000 Ft-ba fájt 2,5 hétre (ebből 2 hetet Dél-Olaszországban, közvetlenül a tenger partján töltöttünk, itt is önkénteskedés ésatöbbi). ezen kívül Mo.on Hollókőn van a bázis, ott is pl a környező falukba mentünk önkénteskedni.


én nagyon imádtam, imádok részt venni ezeken a programokon, érdekes, hasznos és sok-sokmindent tanulhatsz :)


érdemes rákérdezni, hogy tudsz-e 15 évesen menni, ha nem, akkor várj egy évet és vágj bele :)

amiben én anno középsuli alatt részt vettem, az a dia alapítvány volt (www.i-dia.org) - demokratikus ifjúságért alapítvány. jó önkénteskedős programokat szerveznek, jó a társaság stb és sok-sok új infóról hallasz, ismerősöket szerzel, akik tudnak segíteni külföldi-belföldi cserekapcsolatokban EU-s támogatással.


hozzáteszem, engem anno hülyének néztek, hogy ilyenekre megyek, önkénteskedni (pl iskolát festeni, tanítani, tengerpartot takarítani), de minimális pénzből eljutottam olyan helyekre, ahová máshová alkalmam nemigen lett volna (Dél-Olaszország, nem messze Szicíliától..), sok-sok új ismerőst szereztem világszerte (törökök, románok, lengyelek, litvánok, azerbajdzsániak, grúzok és még sorolhatnám.. na a görögöket majdnem kihagytam:)), akikkel azóta is tartjuk a kapcsolatot és ezek a tapasztalatok is nagyban hozzásegítettek ahhoz, hogy felvegyenek a világ egyik top 100 egyetemének egyikére Skóciába (itt tanulok már 2 éve).


én tényleg csak ajánlani tudom mind a kettő programot, szervezetet, tele van fiatalokkal, fiatal, jófej szervezőkkel és iszonyat hasznos tapasztalatszerzés, utazás, nyelvtanulás miatt :) az is biztos (lehet, hogy hülyén hangzik), de szerintem nem lennék ennyire toleráns, másokkal elfogadó, új iránt befogadóképes, nyílt ember a világra, ha ezekben nem vettem volna részt 15-16 éves korom óta.


sok sikert előre is!

2012. máj. 5. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!