Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Göteborgi cserediákkapcsolat/k...

Göteborgi cserediákkapcsolat/kollégiumos gimnáziumokról ki tud?

Figyelt kérdés

Már sok iskolának írtam, sajnos mindegyiktől kivétel nélkül azt kaptam válasznak, hogy oké-okéé gyere csak, de legyen personnummer, meg permanent residence status.

A svéd personnummert a TAx Agencynél lehet megszerezni, DE követelmény az állandó tartózkodási hely (lakcímkártya bejelentve).

Szóval, ha ez meglenne, mehetnék...

További kérdésem még: most megyek ki 1 hónapra barátnőmékhez, mit csináljak? Tudom, körbenézni, etcetc, de hol tudnék beszélni ilyen cserediák kapcsolatról, vagy ki az aki szervez ilyet? Már nagyon sok helyen körbenéztem, de sajna amit találtam, csak északra (Jokkmokk, Luleå, Kirunába) szervez, oda nem szeretnék menni, mert egyrészt szüleim sem engednek el olyan északra, másrészt Gothenburgban vannak ismerőseim, tőlük tudnék segítséget kérni először.

Az iskola is amit kinéztem (nagyon jó, ismerőseim ajánlották), az oktatási nyelve az angol, mivel alig jár oda svéd (arabok, szomálok, angol gyerekek...) össz 41 nemzetiség van az iskolában, de ezek nagyrésze bevándorló. =Menekültként tartózkodik az országban.

Már a stockholmi irodával felvettem a kapcsolatot, de még nem válaszolatk, 2 hete írtam, szóval lehet nem is fognak.

Nagyon elkeseredett vagyok, már 3/4 éve ezt nézem, diákokat keresek, szerintem nem nagyon fog összejönni :L Légyszi Göteborgban élők, tanulók, vagy aki tudja írjon! :)

15/L



2012. máj. 9. 10:16
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!