Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek Amszterdamban...

Szerintetek Amszterdamban vagy Dániában tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Szerintetek Amszterdamban vagy Dániában jobb tovább tanulni. Mivel mind a két helyen gyakorlatorientált az oktatás, úgy gondolom mind a két hely jó! De nem tudom ,hogy hova jobb menni és hol az erősebb a suli?

A másik milyen angol nyelvi erősséggel érdemes kimenni?



2012. máj. 13. 23:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
egy várost és egy országot nem lehet összehasonlítani
2012. máj. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
19%
Szereted a drogot, a prostikat, a "szabad szerelmet", vagy netán homokos vagy? Akkor válaszd Amszterdamot.
2012. máj. 13. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

jó kérdés, gondolom koppenhágára gondolsz?!



Alapból azt akartam mondani hogy Amszterdam, mivel ott légális a füvezés, de aztán rájöttem hogy Koppenhágában is "legális", chrisztianiában..


Az oktatásról nem tudok semmit, Daniában gondolom ingyen van a képzés, csak marha drága ott élni (lakás, kaja)..

Ha pénz számit, akkor nézzél utána hogy hól olcsóbb élni..


Azt is bele kéne szamítanod hogy milyen képzést akarsz, valami azt súgja hogy amszterdam, klasszabb hely, és hogy több féle oktatás van, és jobban elismert egyetemek/fösulik... Egyébként malmöben lakom, egy karnyújtással Dániától..


Angol tudás mind a két helyen ugyan olyan fontos, mivel nem beszélnek magyarúl, és a képzést gondolom angolul fogod végezni..

2012. máj. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem is Amszterdam,éltem már 2 évig Dániában és egy porcikám sem vágyik vissza...
2012. máj. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
miért nem vágysz vissza Dániába utolsó? mi nem tetszett? kíváncsi vagyok, mert pont gondolkodom a dániai életen.
2012. máj. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Az emberek sem tetszettek és az időjárás sem.Az időjárás többnyire szeles,felhős és hideg volt,napot csak elvétve láttam,kb havonta egyszer.Az emberek pedig nagyon zárkózottak és néha úgy tűnt nem normálisak,mondok egy példát: a dánok nagyon jól beszélnek angolul,már gyerekkorukban megtanulják,mert a legtöbb tv csatorna angol,dán felirattal.Viszont mégis elvárás még a legcsövesebb munkához is,hogy beszélj dánul,sőt velem megtörtént az,hogy gyakorolni szerettem volna a nyelvet,mivel akkor már beszéltem alapszinten,de fejlődni szerettem volna és bementem egy használtruha boltba,ahol ki volt téve az ajtóra,hogy kisegitőt keresnek és előadtam,hogy szeretném gyakorolni a nyelvet,jöhetek e napi néhány órát segiteni,erre közölték,hogy ők épp nem keresnek senkit.Erre megmutattam nekik a táblát,miután közölték,hogy olyan nem kell,aki nem perfekt dánul,és jóformán kirugdostak a boltból,annyira bunkón és elutasitóan beszéltek,hogy az nem igaz....volt még néhány ehhez hasonló sztori,szerintem nagy paraszt a dánok többsége.Közben viszont a látszat alapján bűbájosak,néha hányingerem volt tőlük.Összesen 1 dánt ismertem meg,aki őszinte volt..De nekik is van jó oldaluk,pl.becsületesek az anyagiakban,ha rosszul adtam vissza a boltban,utánam jöttek,de többnyire elég depressziós kedvem volt ott.
2012. máj. 22. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
köszi szépen a választ, mondjuk az időjárásról meg arról, hogy hihetetlen nehéz munkát találni náluk, ha valaki nem beszél perfekt dánul azt tudtam. szerintem amúgy a skandináv emberek vagy ilyenek vagy nagyon-nagyon lazák. még gondolkodom, hogy mit tegyek, de itt maradni nagyon nem szeretnék. és tényleg sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de itthon semmi perspektíva nincs :(
2012. máj. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Persze,tudom,én is ezért mentem ki..az is lehet egyébként,hogy ha ott tanulhattam volna gyógytornászatot,akkor maradtam volna,de igy nekem meg ott nem volt perspektivám.Azért legalább annyit meg tudsz keresni egy hónapban(még részmunkaidős munkával is,én napi 5 órát dolgoztam),hogy félretegyél utazásra,én elég sokszor jártam haza 1-2 hétre,amig kint voltam.
2012. máj. 23. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Én Németül és Angolul beszélek és sajnos dánul nem..

Szóval ez elég nagy hiba! Mégis külföldön szeretném valahol elvégezni az egyetemet, mert itt esélytelen!! Ausztriába vagy Németországba meg egyszerűen nem akarok menni, az ottani felfogás és mentalitás miatt!

2012. máj. 23. 14:42
 10/12 anonim ***** válasza:
miért, milyen a felfogás Ausztriában meg Németországban ami ennyire taszít? ez érdekelne...
2012. máj. 23. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!