Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Bécsi egyetemre hogy lehet...

Bécsi egyetemre hogy lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés

Van ott fogorvosi szak, vagy ha nincs máshol Ausztriában? Hogy lehet jelentkezni? milyen érettségi kell hozzá? ott is kell a két emelt vagy azért nem olyan állat szigorú e téren mint itt? van angol nyelvű egyetemük is? (bár ez elég hülye kérdés tudom, de nem baj)


Ezen kívül gondoltam még a az ungvári egyetemre, de ott se nagyon tudom mik a követelmények. Sajnos.

Ha valaki válaszolna megköszönöm. :)



2012. máj. 28. 00:04
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyakori kerdesekhez hasonlo oldal:

[link]

Nekem nemetül feltett kerdesedre csak Nemeto-i infokat adott a google, de ha Neked fontos, akkor tovabb nezegeted, vagy esetleg az AMS-t (Munkaügyi közp) esetleg megkerdezni? Közvetlenül az egyetemeket is meg lehet kerdezni emailben, levelben.

2012. máj. 28. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt nézd meg, és velük vedd fel a kapcsolatot!!! :) Sok sikert.

"Sziasztok!


Létrehoztunk egy csoportot, amelynek tagjai különböző bécsi egyetemek (WU, Uni Wien, TU, MedUni) magyar hallgatói.

Célunk, hogy a hozzánk hasonlóan magyarként Ausztriában tanulni kívánó diákokat segítsük, valamint biztosítsuk számukra az egyetemi jelentkezéssel és az ausztriai élettel kapcsolatos tudnivalókat. Az információ nyújtást két, illetve három napos szeminárium keretein belül biztosítjuk Bécsben, ahol ismertetjük az általános tudnivalókat az ausztriai egyetemekről, választható szakokról, felvételi követelményekről, jelentkezés menetéről, stb. Különösen fontosnak tartjuk, hogy itt a későbbi tanulmányaitok helyszínén tudunk találkozni, és egy kis ízelítőt tudunk adni az itteni életből. Szemináriumainkon kiemelt kérdésnek tekintjük a mindennapi élettel kapcsolatos dolgokat is, úgy mint lakhatási lehetőségek, megélhetési költségek, munkavállalás, ösztöndíj, diákhitel, stb. Az általános ismertetőn kívül lehetőséget biztosítunk a személyes kérdések, problémák kezelésére is.

Különösen fontosnak tartjuk ezt a feladatot a megváltozott magyarországi felősoktatási rendszer miatt, tekintve, hogy az ausztriai egyetemi szakok többségén még mindig ingyenes az oktatás.

Amikben szemináriumainkon tudunk segíteni:

Egyetemi jelentkezés, felvételi

Német nyelvi előkészítő

Lakhatás

Adminisztráció (tartózkodási engedély, egészségbiztosítás,

diákigazolvány, stb.)

Munkavállalással kapcsolatos lehetőségek


Kapcsolat:


Facebookon az At 4 Hu csoportban ( [link]


e-mailben a austria4hungarians@gmail.com címen vagyunk elérhetőek."

http://www.youtube.com/watch?v=3RMOeaBbcoA

2012. máj. 29. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!