Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ingyenes egyetem Ausztriában?...

Ingyenes egyetem Ausztriában? Hogy lehet jelentkezni?

Figyelt kérdés

Grazi egyetemem szeretném folytatni tanulmányaimat, de az interneten nem igazán találtam konkrétumokat ennek mikéntjéről. Arra lenne kiváncsi, mikor van felvételi időszak, vagy mikor lehet jelentkezni, hol/és hogyan tudom ezt megtenni? Milyen követelmények vannak?

Ui: Azt hallottam lehet jelentkezni egy nyelvi felkészítő kurzusrais, ezért fizetni kell ugyan, de a később az egyetem ingyenes. Erről mi tudtok?



2012. jún. 5. 19:30
 1/2 anonim ***** válasza:
94%

kinyomtatod az egyetem letölthető jelentkezési papírját és kitöltőd, majd azt leadod a TO-n (Studienabteilung). Ezután kapsz egy levelet, amiben megkapod hogy felvettek idi és ide("Bescheid").Majd egy kis utánajárással megkapod az itteni "neptun", unigrazonline bejelentkezési kódod.Így fel tudod venni a tárgyaidat. Egyetem elkezdéséhez kell egy c1 es felsőfokú nyelvvizsga, vagy EPD(ergänzungsprüfung deutsch). A jelentkezési határidő augusztus 31. hogy októberbe elkezdhesd a tanulást.

Nyelvi előkészítő van ca. 360 euro. De ha rám hallgatsz nem mész el oda, mert nagyon komolytalan.Inkább suli előtt közvetlen próbáld meg az EPD vizsgát letenni(szeptemberbe)

és akkor kezdheted az egyetemet.EPD vizsga (nekem is van), elvileg kb b2 és c1 között van, de sztem annál is könnyebb. Az egyetemtől kapott papírokkal jelentkezhetsz kollégiumba, ami kicsit drága; legalább 200 euro per hó

Tandíj (még) nincs. Ha van kérdésed csak írj.


gráci diák

2012. jún. 15. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :)
2012. aug. 1. 21:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!