Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Berlinbe, vagy Münchenbe...

Berlinbe, vagy Münchenbe érdemes menni kémia szakra? Hol színvonalasabb a természettudományos képzés?

Figyelt kérdés
Illetve hol mennyibe kerül fenntartani magát egy egyetemistának? Milyen az élet ezekben a városokban?

2012. jún. 9. 22:19
 1/5 anonim ***** válasza:
51%

mindenhol nagyon jó!

de sztem münchen annyiból jobb hogy közelebb van... :)

2012. jún. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ. Igazából a színvonalban én is biztos vagyok, hogy csak jó lehet, azért kíváncsi vagyok pár véleményre. Annyi mindent hallani. Illetve azért a költségek amik még fontosak.


Egyébként még Aachen amit nézegettem, tulajdonképpen csak jó hallani róla, de akár hány rangsor néztem, mindig jóval hátrébb került, mint Berlin, vagy München.

2012. jún. 9. 22:31
 3/5 anonim ***** válasza:
Berlinben élni viszonylag olcsó, ezért is választom Münchennel szemben, ráadásul Münchenben félévente 750 euró egyetemi költséggel kell hogy számolj (Berlinben kb. 300). nem tudom, hogy pontosan melyik egyetemet gondoltad, én a műszaki egyetemek listájával vagyok tisztában, ott a sorrend: Aachen (messze elöl), TU München és TU Berlin.
2012. jún. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Árakban valóba nagy az eltérés. Berlin ennyiből máris szimpatikusabb lett.

Műszakiknál én is láttam, hogy az RWTH az élre tör, viszont arról nem találtam információt, hogy kémia szak mennyire nyerő ott. Olvasgattam erről német oldalakon, de hol ezt olvasni, hol azt.

Végső soron szerintem ezt a költségek fogják eldönteni. Egy bizonyos szint felett már nem lehet annyira különbséget tenni az egyetemek színvonala között.

2012. jún. 10. 15:28
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Berlin összehasonlíthatatlanul olcsóbb Münchennél és a világ talán legjelentősebb kortárs kulturális központja. Vagyis rengeteg fiatal, bulik, haladó szellem.
2012. jún. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!