Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik irányba érdemes belevág...

Csendbiztos kérdése:

Melyik irányba érdemes belevágni a tanulmányokba? Jó képzés a gyógymasszőr?

Figyelt kérdés
Üdv! A barátnőm miatt érdeklődök ezekről a dolgokról. Az a helyzet, hogy eddig vendéglátós szakközép suliba járt, de ezzel nem kíván a továbbiakban foglalkozni. Szeretne továbbtanulni, de otthon mindenféle rendszer nélkül, hol ezt, hol azt mondanak neki, de mégis elsősorban az idegenforgalom, kereskedelem, vendéglátás irányába tolnák. Viszont ezek nem igazán érdeklik. Szeretne továbbtanulni, de még nem igazán áll rá készen, ezért azt beszéltük, hogy érdemes lenne elmennie egy kétéves képzésre előtte, ami alatt nyelvvizsgázik stb, és utána jelentkezne fősulira. Kinéztük a gyógymasszőr képzést(persze ez se jó otthon, mert szerintük szexmunka), mert szerintünk az önmagában is megállja a helyét (ha ügyes az ember), de valamennyire illeszkedik is az érdeklődési köreihez - humán, emberekkel való foglalkozás: tehát bölcsész és/vagy társadalom tudomány szakok, esetleg földrajz (idegenforgalom?) szakirány (+ talán bortechnológus hozzá). Ez jó ötlet?

2012. jún. 6. 20:10
 1/2 Babsy01 válasza:

A szakok, amiket a szülők ajánlanak, szerintem jók, el tud majd velük helyezkedni. A gyógymasszőri viszont kemény meló, a saját izületeit terheli vele. Gondolj csak bele ha egy 100 kg-s pasit kell dögönyöznie!


Az idegenforgalom nagyon jó ötlet! Nyelvtudás ma már többet számít bármilyen diplománál- főleg mivel a legtöbb majdnem-diplomásnak nincs nyelvvizsgája! Én mai fejjel 2-3 nyelvvizsgát tennék le, számítógépes alapismerettel bárhol megállja a helyét!

2012. jún. 8. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Mai fejjel 2-3 nyelvvizsga! Kérem szépen, tessék! Nem korhoz kötött a nyelvtudás. Na jó, ha igen, akkor legalább egyet, mondjuk oroszt,amit sokan tíz évig is tanultak. Isősebbek mindig mondják nekem, hogy az ő fejükkel meg az én helyemben, mert nekem ingyen, energia nélküli volt megtanulni két nyelvet, lediplomázni. Meg hallgatom, hogy mai fiatalok semmit nem tudnak, ami részben igaz, nem élethez való dolgokat tanítanak. Én is a gyógymasszőr dolgon gondolkodok, mert diplomás álláshelyet nem adnak. Többet ér a protekció, mint a végzettség. Épkézláb okj-s tanfolyamokat nem finanszíroznak, pl. asztalos, hegyesztő. Gyógymasszőr, fogászati aszisztens, mindenféle aszisztenst van, de masszőr önálló is tud lenni. A gond, hogy senki nem költ sok pénzt masszírozásra. Gyógyfürdőkben 80 ezres fizetés. Ezért külföldön érdemesebb. Akkor meg nem érdemes elkezdeni, hanem kimenni mosogatni, ott érdeklődni, tanulni valami piacképest nem hottentotta nyelven írt magyar okj-s gyógymasszőr bizonyítvánnyal rohangálni, amiről azt sem tudják mi az, europass kiegészítő mindegy....

Azért gyógymasszőr komolyabb, mint két napos gagyi svéd masszőr tanfolyam. Itt orvosok irányítanak, mindenféle terápiát, pl balneot csinálsz.

2012. aug. 13. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!