Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az Edinburgh-i Egyetem történe...

Az Edinburgh-i Egyetem történelem (archeológia) szakára nekem milyen érettségikre van szükségem, mint külföldinek?

Figyelt kérdés

Gondolom ugye törire egyrészt emelten, de nem hinném, hogy ott a magyar érettségit elfogadnák. Leírom, a helyzet az, szlovákiai vagyok, viszont az emelt érettségit/ket Magyarországon fogom csinálni.

Antropológiát szeretnék tanulni. Érettségim már van magyarból ill. bioszból és kémiából (jelesek, de ezek középszintnek felelnek meg Magyarországon) és nem hiszem ezt ott elfogadnák.



2012. jún. 11. 16:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Rosszul gondolkozol: az EU miatt el kell, hogy fagadjak. Mondjuk EU elott is elfogadtak a magyar erettsegit... Az mas kerdes, hogy ertheto okokbol kevesbe szeretik, es jobban kultivaljak a nemzetkozi erettsegit, de kulonosebb gondot nem hinnem, hogy okozna mindez Edinburgh eseteben. Abban viszont teljesen igazad van, hogy adott targybol emelt szint kell, es nem art, ha tobb emeltszintud is van. De a lenyeg, hogy toribol legyen. A tobbit gondolom tudod, jelentkezes online, angolbol IELTS/TOEFL kert pontokra, stb.
2012. jún. 11. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Igen, ezekről már hallottam/olvastam. Bár még nem minden világos teljesen, de ezek okék. :)
2012. jún. 11. 20:03
 3/15 anonim ***** válasza:
53%
Mondjuk ha tényleg komolyan gondolod a dolgot és nem csak a szokásos: én nem írok alá semmit, megyek külföldre fellángolás, akkor írni kell egy szép levelet az egyetemnek, amiben konkrétan elmeséled az esetedet és megkérdezni, hogyan juthatsz be hozzájuk, milyen feltételeik vannak, mennyibe kerül satöbbi.
2012. jún. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igen, erre már gondoltam én is és az oldalukon találtam 2 címet is, ahol tudok érdeklődni, csak még nem mertem írni. Elég komolynak tűnnek.
2012. jún. 12. 09:50
 5/15 anonim ***** válasza:
53%
Hát, ha külföldön akarsz tanulni, akkor ennyi önállóságodnak lenni kell. Hidd el, nem fogják leharapni a fejedet :))
2012. jún. 12. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Ez engem is érdekelne bár én alapvetően jogra mennék és töriből gondoltam emeltet angolom 5ös 93% filozófiám 5ös 88% , emelteznék töriből az gondolom 98-100% lesz mert az amiből a legjobb vagyok és irodalom 90% körül lesz jövőre meg matekot próbálom 80%-ra megírni csak A betű legyen , és emellé C1 CAE,

BEC Higher 7.5 110-120 880 level 4 76-84 ez az angolom , nekem a CAE vizsga van , és aki írt ide és ért hozzá az , hogy gondolja jól megstrukturált motivációs levéllel lenne esély?

2012. jún. 12. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Retekszisz ***** válasza:
53%
Persze, hogy van esélyed. Azért itt nincs az a szórás, mint Cambridge esetében. Skóciába kb. mindenkit felvesznek, akinek megvannak a szükséges iratai, meg a nyelvvizsgája. Nem kellenek ide versenyeredmények. A felvétel kb. Biztos. A bentmaradás, az ugye más kérdés, de nekem szerintem nem fog gondot okozni.
2012. jún. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
53%
Jó szeretnék is Cambridgbe menni , csak ahhoz jöcőre napi 6 óra olvasás amíg töri OKTV-t meg nem nyerek közben elvezetésnek többi egyéni és csapatversenyt meg vmi levéltár programban részt venni lehetőleg jogi vonzattal , aztán ugye a család éhenhal. De Edinbráá is jó lenne nekem szerintem csak lenne , majd.
2012. jún. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nono, azert en ezzel a 'mindenkit felvesznek' dologgal vigyaznek. Edinburg Skocia masodik legnevesebb egyeteme (es pustzan a kutatast nezve rohogve korozi le St. Andrews-t is, abban biztos lehet, hogy nem vesznek fel mindenkit azon az alapon, hogy ajd kirugjak oket. Sot, kimondottan megszurik a jelentkezoket. Ez nem Becs, hogy mindenki be, de rettentoen sokan ki is...


Ahhoz, hogy totire mi kell Cambridge-be, kb. jol felvazoltad. Orszagos versenyek minimum. Sajnos human targyaknal nincs diakolimpia, se EU, se vilagszinten - Mo.-rol Cambridge-be azokon keresztul vezet az ut. Marmint ermeken keresztul, amik nem garantalnak semmit, de interjut azt kb. garantaljak azert. Torinel ilyesmi nincs.


Osszesen 5 egyetemet jelolhetsz meg, ha a fenti versenyeken brillirozol, akkor talan erdemes Cambridge-t vagy Oxfordot is megjelolni. Amugy nem nagyon...

2012. jún. 14. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Oxford és Cambridge egy évben nem jelölhető , de ha oda menne valaki vagyis akarna csak azt az egyet érdemes megjelölni , és én is sajnálom hogy töriből nincs diákolimpia egyik szívfájdalmam.


Ugyanakkor Skóciában nem az Edinburgh-i egyetem a legjobb?

2012. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!