Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van rá lehetőség, hogy valaki...

Van rá lehetőség, hogy valaki külföldi egyetemen tanuljon, Magyarországról? Nyilván fizetős, akár valamilyen speciális is érdekel, logisztika, gazdaságtan, német akár angol nyelven.

Figyelt kérdés
Fontos nagyon!
2012. jún. 19. 23:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Marmint valami online kepzes erdekel, kulfoldi intezmenyben, de MO.-on elve, vagy kulfoldon szeretnel tanulni? Ez utobbinak, egyes rendszerek eveit leszamitva akadalya nincs parszaz eve; Oxfordban a masodik kulfoldi diak MO.-rol volt bo 800 eve (legalabbis akirol irat fennmaradt). EU miatt meg jobban kinyiltak a hatarok...
2012. jún. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen azt tudom én is köszönöm:) Az előbbi érdekel, kvázi online képzés, vagy hasonló
2012. jún. 20. 18:21
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia.

Van rá lehetőség.

Én ezen a főiskolán vagyok, checkold. Van két program amit Magyarországról is el lehet végezni.

[link]

2012. jún. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Szia, ez szuper, nagyon köszönöm!


Leírnád esetleg a tapasztalataidat? Milyen angollal kezdted el, nagyon erős? Hogyan néz ki az egész, stb. Amit csak tudok én is csekkolok közben! Szerinted származik ebből előnyöd a magyar piacon mondjuk? Köszi

2012. jún. 26. 21:49
 5/5 anonim ***** válasza:

Még nem kezdtem el, de voltam felvételizni előző hónapban és felvettek. Szeptembertől kezdek. Következő hónaptól pedig költözöm Bécsbe.


Itt akartam Magyarországon kezdeni mert elég nagy pontszámot értem el az érettségin ( 430/500 ), de mivel teljesen átvariálták a felsőoktatást önfejűen, + alá kell írni egy szerződést hogy a képzési idő 2x-t itt kell ledolgozni Magyarországon, ezért nem kezdek magyar egyetemen. (meg pár egyéb indok)


Egyébként középfokú angol nyelvvizsgám van, most az év végét 5.00 angol átlaggal zártam. 2 éve rendszeresen beszélgetek neten angolul külföldiekkel, teljesen folyékonyan tudok beszélgetni mindenféle témakörről. Viszont ami nehéznek ítélek azok a szakszavak.

De ez sem nagy szám, például amikor készültem a felvételire, a matek kifejezéseket egy nap alatt összeírtam és külön megtanultam.


Magyar piacon származik előny, mert eleve a diploma már megmutatja a munkáltatónak hogy az angolod kiváló, van tapasztalatod nemzetközileg is, így érdemes téged nemzetközi projectekben is alkalmazni például egy multinacionális cégnél.


Ami például még tetszett, hogy nem akkora bürokrácia van mint Magyarországon. Nem úgy mint Magyarországon hogy a felvi.hu egyesíti, ők saját maguk döntik el hogy kit vesznek fel. Például nem rég jött a levél a beiratkozással kapcsolatban amiben a határidő e hónap 30-a volt. Visszaírtam az ügyintézőnek hogy sajnos nem tudom 30-áig elküldeni a papírokat, mert 29-én kapom meg az érettségimet amit még le is kell fordíttatni. Mi volt erre a válasz? Hogy nem probléma nyugodtan küldjem el Júliusban .

2012. jún. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!