Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mégis hogyan? Orvosi angolul...

Mégis hogyan? Orvosi angolul - többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok! Orvosnak szeretnék tanulni, de külföldön szeretnék élni. Emiatt az angol nyelvű képzések érdekelnének. Viszont, az is egy probléma, hogy tudom, hogy Magyarországon csak fizetős angol van. Hogyan oldhatnám meg? Illetve arra is gondoltam, hogy elvégzem a képzést magyarul és utána megyek ki, de ugye a mostani változásoknak köszönhetően az ország ezt sem engedi...

2012. jún. 20. 13:59
 1/6 anonim ***** válasza:
21%
Fölösleges az angol nyelvű képzés. A dolgok nagyrészének a neme latinul van, valamint tanulhatsz egyetemen belül (csak SOTE-ról tudom, a többit nem) szakmai angol nyelvet. Hacsak nincs félretéve 12 milliótok tandíjra, akkor bizony magyar képzés államin, utána itthon melózol egy ideig, és utána mész ki. Addigra legalább lesz tapasztalatod. így könnyebben fogsz munkát találni.
2012. jún. 20. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
28%

Tenyleg folosleges, a magyar egyetemek messzefoldon hiresek, LOL. Ugyan miert lenne "foloseges" jobb nevu, sokal magasabban rangsorolt egyetemeken jobb oktatast, es tobbet ero diplomat kapni? A bolygo hollandi nem a magyar egyetemek korul forog, bar sokan ezt szeretnek hinni. A teny, hogy magyar orvosival is az elsopro tobbseg el tud helyezkedni Nyugaton nem azert van, mert annyira nagyra ertekelik a magyar orvosit, hanem azert, mert viszonylag epkezlab diplomat adnak, szodaval elmegy, meg foleg iszonyatos hianyszakma. De ha valaki ugyan arra azallasra jelentkezik angol, es valaki magyar orvosival, iciripiciriket tobb az eselye, hogy a brit diplomasat veszik fel. Es nem kell ehhez hudejo brit egyetemen vegezni.


Raadasul brit allami hitelt (kamatmentesm csa bizonyos kereset folott kell visxzafizeni), ami fedezi a tandija, kaphatsz, mint EU allampolgar. A megelhetesi penz mar mas teszta, de ez nem ket filler Mo.-n sem.

2012. jún. 20. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
23%
megjegyzés: a SOTE nemzetközileg elismert egyetem, Nyugaton szívesen várják a magyar orvosokat a jó szakképzettségük miatt. Tény hogy pl .a Harvard elismertebb, de minek kimenni, tandíjat, szállást, ellátást fizetni egy elég drága országban, ha itthon is van világhírű orvosi egyetem?
2012. jún. 20. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
42%

Vilaghiru orvosi egyetem. LOL. Biztosan kejes orommel fogjak ezen hsz-t is lepontozni, de a SOTE kb. akkor lesz vilaghiru amikor MO. GPD/fo-je meghaladja Svajcet.


"Harvard elismertebb"


Nyilvan az, de ki kell, hogy abrandistalak: tobb szaz egyetem van, ami koroket ver elismertsegben a SOTE-ra, vagy a magyar orvoskepzesre.Iszonyatos bekepzeltseg felhozni a Harvard-ot, es ramutatni, hogy na, az hiresebb, de azert faszak vagyunk. Nem vagyunk.Ez pontosan az, mintha egy Suzukis (aminek szinten jo az ar-ertek aranya, akarcsak a magyar orvosiknak, ugye), ramutatna egy Rolls-ra, hogy na, az jobb kocsi, teny. Piciket bekepzelt..


A masik aprosag, hogy Harvard, Princeton, Cambridge, Oxford, stb helyekre eleve iszonyatosan szurt reteget vesznek fel. Es a szurt vilagszinten ertendo, nem orszagosan. Ez egy tipikusan magyar elkepzeles, hogy mindena penzen mulik, de ezekre a helyekre lehet milliardos csemete, ha nem zzeni, nem veszik fel. Ha felvettek, akkor nyilvan konyebb, ha van penz, es nem kell ezert fajnia a fejenek, de inmagaban penz miatt senkit sem vessznel fel - nemhogy az abszolut topegyetemekre, sokkal lejebb sem.


Ahogy irtam, kevered a szezont mega fazont. (Azon tul, hogy a Harvard ritka nagy tajekozottsagrol arulkodo pelda, ti. ugye alapbol Med School-ba amerikai egyetemre nem lehet menni, csak BA utan) Az, hogy a magyar orvosokat szivesen latjak NYugat EU-ban, nem azert van, mert mindenki el van alelva a magyar diplomatol. Nem, kb. leszarjak a magyar diplomat, ill. max. tudjak, hogy epkezlab kepzest ad. Semmi extra, de elmegy. Azert van kereslet magyar orvosokra, mert iszonyatos a kereslet orvosra altalaban, sokkal nagyobb mint a kinalat.


Ha egy nyari tura kozben kitikkadva, adnak egy pohar langymeleg, kb. posvanyos vizet, akkor mohon megiszod. Nem azert,mert a langymeleg posvanyos viz jo, hanem azert, mert szukseged van ra, es ezt kapod.


De ettol meg, ha van ra lehetoseged, nem azt fogod valasztani. Ha egy allasra jelentkezik valaki az elvileg vilaghiru SOTE-rol (ami tenyleg vilaghiru, csaka vilaggal kellene ezt kozolni), es valaki egy korrekt (nem top, csak korrekt), nemet egyetemrol, hasonlo taoasztalati hatterrel, igen nagy eselyel a nemet diplomast veszik fel. Es most mezei, szimplan jo nemet egyetemrol beszelek, nem Munchenrol, es plane nem csucs egyetemrol.


Amugy erdekes, magat a tanulast, annak korulmenyeit, a felszereltseget, az oktatok mentalitasat, a lehetosegeket (gyakorlatok, stb), meg sem emliteted. Persze tudom, ezekben is total vilagszntu a SOTE, ugye.

2012. jún. 21. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat is! Csak még annyi kérdésem lenne, hogy ha magyarul tanulok, akkor olyan könnyű kimenni és angolul csinálni azt amit eddig magyarul?
2012. jún. 22. 19:35
 6/6 anonim ***** válasza:
A szakkifejezesek jo resze, plane a latin resze nemigen kulonbozik. A szaknyelv egyeb resze, az orvosi angol mar kemeny dio, ahogyan az altalanos, hatekony kommunikaciohoz is felsofok folotti tudas kell. A fo nehezseg azonban nem ez, hanem az emlitett szaknyelv elsajatitasa.
2012. jún. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!