Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha valaki az ELTE koreai vagy...

Ha valaki az ELTE koreai vagy japán szakon, valamint a Károli japán szakján külföldi ösztöndíjat nyer, és kimegy tanulni, annak halasztania kell az egyetemen?

Figyelt kérdés

2012. júl. 3. 18:31
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel kimész tanulni, elvileg nem, mert ott folytatod a tanulmányaid, ahol abbahagytad. (De aztán igazából nem tudom, ne vedd készpénznek, amit mondok.)

Koreai szak *-* Szabad kérdeznem, hogy sikerült bejutni? :P

2012. júl. 4. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyik ismerősöm nyert egy ilyet, és halasztania kellett. (japán szakon)
2012. júl. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! :) Az első kérdezőnek: sajnos nem járok egyik szakra sem. :( Nem akartam ezt beleírni a kérdés-magyarázat részébe, mert túl hosszú lett volna. Jelenleg főiskolára járok, most fejeztem be a 2. évemet. De mióta elkezdtem, tudtam, hogy rosszul döntöttem, és nem akarok ezzel foglalkozni, amit most éppen tanulok, de ha már belevágtam, befejezem. Miután befejeztem a főiskolát, szeretném a két egyetem, és a két szak közül valamelyiket elkezdeni. A fenti kérdés azért érdekelt, mert mindig is imádtam Japánt és Koreát, és szeretnék egy ilyen szakot elvégezni. A jelenlegi fősulimon tanultam egy félévig japánt, és imádtam. :) A tanárom segíteni akart kijutni egy japán fősulira, de nem mertem jelentkezni, mert kevés volt a nyelvtudásom. De megígértem neki, hogy egyszer még kijutok ösztöndíjjal. Szóval máshol már nincs esélyem ösztöndíjat kapni, csak azon az egyetemen, ahová majd remélhetőleg bejutok. :) A kérdés pedig azért volt fontos most számomra, mert mivel már járok főiskolára, + az egyetem is 3 év lenne (+ remélhetőleg ösztöndíj), és, hogy nem lennék-e már túl "öreg", addigra, mire befejezném még a japán vagy koreai szakot is. Remélem értelmesen fogalmaztam meg, mert sok mindent írtam bele. :)

Ha szeretnél bejutni valamelyik egyetemre, akkor gyúrj rá! Nyelvvizsga, emelt érettségi magyarból, történelemből stb. és remélhetőleg bent is leszel, még hamarabb, mint én. :)

A 2. válaszolónak köszönöm, akkor itt is halasztani kell...

2012. júl. 4. 17:38
 4/8 anonim ***** válasza:

Á, értem. Hát - sajnos vagy nem sajnos - éppen idén érettségiztem, alig egy hete vagyok túl rajta... Egyedül angolból emelteztem, az összes többi középszint. Akkor ezt buktam, azt hiszem... Viszont az is igaz, hogy nem is jelentkeztem a koreai szakra, mert az imádatom fél éve tart, és akkor még nem gondoltam, hogy ennyire beléjük fogok habarodni, így nem is jelöltem meg. De azért a nyelvet - csak a koreait - elkezdtem tanulni. Japán egyelőre nem izgat annyira, mint Dél-Korea. ^^

Köszönöm a válaszodat, tökéletesen értettem. ^^ Sok sikert a bejutáshoz akkor! (:

2012. júl. 4. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Egy kérdés a kéredezőtől a nyelvvizsga koreai nyelvből kell,hogy bejus ? Csak mert én még elégé fiatal vok most kezdtem a gimit és az elte koreai szakra akarok menni.
2012. júl. 7. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Tudtommal az ilyen szakokra nem kell nyelvvizsga. A japánra biztos, hogy nem, így gondolom a koreaira sem. :) Aki nyelvtudás nélkül megy, annak van egy nyelvi alapozó időszak, így nyelvtudás nélkül is be lehet kerülni. Legalábbis ezt olvastam. :)
2012. júl. 8. 09:09
 7/8 anonim válasza:
Huhhhh 1000 köszi!!!! Néztem az elte honlapját, de ott nem találtam erre választ.
2012. júl. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Elvileg azért koreai szak, mert megtanítják a nyelvet is többek közt. Meg a kultúrát, meg sok mindent. Én speciel elsősorban a nyelvért mennék oda, aztán másodjára a kultúra tanulása miatt. De mindegyik vonz, csak a nyelv jobban. ^^ (Én vagyok az érettségis, nem tudom, hányadik válaszoló...) ^^
2012. júl. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!