Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Cambridge vs. Oxford. Bunkó...

Cambridge vs. Oxford. Bunkó válaszolók kíméljenek! Van valamelyikőtöknek információja arról, milyen magyar egyetemen teljesített 3 éves BA-szakokat fogadnak el a fent említett egyetemek, hogy felvételt nyertjek ottani MA-ra?

Figyelt kérdés

Gender studies-t szeretnék tanulni egy éves MA-képzés keretében (így a CEU is szóba jön), mert foglalkoztam már a témával a szakdolgozatomban és egyéb publikációmban is. Átnyálaztam a honlapukat, de erről nem találtam kritériumokat. Mindenesetre írni fogok nekik ímélt. Egyéb véleményekre és tapasztalatokra is kíváncsi lennék.

A bekerülés esélyeiről, tandíjról, ösztöndíjrendszerről, kollégiumokról, a teljes felvételi eljárásról már tudok mindent. A honlapukon megnéztem.



2012. júl. 5. 15:23
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

EU-s diakoknak valoban vannak osztondijak, de kimondottan nem koncentralnak erre a teruletre; reszben azert, mert EU-s allampogarkent a tandij a brit allampolgarokeval megegyezo, ami karacsonyi ajandek - akkor is, ha MO.-rol nezve vagyonokrol beszelunk.


A CEU, minden erenye ellenere nem egy sulycsoport Oxbridge-el....de meg top 100 egyetemekkel se. Kvazi Claremont Graduate Univesity magyar kiadasban (persze USA-ben is akkreditalt), amivel azert tul messze nem lehet menni. Regiosan jo neve van, sot, mint kutatomuhely egeszen kivalo szamos szempontbol, de azert lenyegeben nagy mertekben arra szolgal, hogy a regiobol erkezoknek amerikai egyetemi diplomat, oktatast, strukturat es szinvonalat biztositson. Nem veletlen, hogy a diakok sokkal-sokkal nagyobb resze erkezik keletrol mint nyugatrol.


De persze egy diploma hasznalhatosagat az is befolyasolja, hol is akarod hasznalni, elhelyezkedni vele.

2012. júl. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Collegek: Az irigyesre melto, ha mindennel tisztaban vagy, en, bar a google rengetget segitett, es nagyon alaposan utannaneztem a dolgoknak, nem nagyon jottem kepbe amig meg nem latogattam oket. A fuknciot el lehet olvasni, kepeket meg adatokat lehet nezegetni, de ez tenyleg az az eset, amikor ha nem latsz valamit, nem is tudod megitelni igazan.
2012. júl. 6. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Én csak egy dologra voltam kíváncsi, ehhez képest meg úgy érzem, folyamatosan kioktatsz, és belekötsz mindenbe. Komolyan azt hiszed, hogy egy súlycsoportnak tartom a CEU-t meg az Oxbridge-et? Az volt a lényeg, hogy az is külföldi intézmény, és azt is meg szeretném próbálni. Tudod mit? Úgyis mindegy, mert egy CEU-s diplomával sem lesznek elhelyezkedési problémáim, főleg úgy, hogy onnan sok diák neves amerikai egyetemeken (Princetone, Stanford stb.)folytatja a tanulmányait vagy nemzetközi szervezeteknél helyezkednek el magas fizetéssel. Azt hiszem, ezzel a témát le is zártam. Nem vagyok kíváncsi a további javaslataidra és észerveételeidre, mivel köszi, nagylány vagyok, csak a diploma elfogadtatás érdekelt.
2012. júl. 8. 21:16
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Ilyen mentalitassal tenyleg ne is jelentkezz Cambridge-re; tokeletesen megfelel neked a CEU is, jobban fogod magad ott erezni.


Az eszreveteleimet nem szantam kioktatasnak, de tenyleg annyi, de annyi mindent elmond, hogy Te annak vetted. Mindenesetre sok szerencset, magas fizetest, kedves "nagylany" Princetone!

2012. júl. 9. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

[link]

Ha nemzetközit csinálsz akkor nem kell IELTS meg a többi szarság... Csak jó legyen a nemzetközi érettségi :) Nézz szét ott amit linkeltem, és láthatsz cambridge-re járt magyarokat. 1-2 fent van facebookon is írhatsz nekik én már megtettem :))

2013. jún. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem haragudj... látom a nemzetközi érettségiről már lekéstél. Azért sok sikert.
2013. jún. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!