Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha külföldön szeretnék továbbt...

Ha külföldön szeretnék továbbtanulni egy orvosi egyetemre (ahol angol, vagy német nyelvűek az egyetemek) akkor egy magyar gimnáziumból hogy zajlik oda a jelentkezés stb?

Figyelt kérdés
2012. jún. 27. 00:43
 1/4 anonim válasza:
55%
Tudom, hogy nem a kérdésedre válaszolok, viszont..szerintem értelmetlen külföldi orvosképzésre menni, mivel Magyarországon nagyon jó a képzés, én Debrecenben tanulom és rengeteg külföldi van itt, a magyarok majdnem kétszerese, és nem csak azért mert nekik olcsó, vagy pl mert skandináv országokban nincs orvosi egyetem és az állam fizeti nekik az itteni képzést, hanem azért is mert nagyon jó. Pl. itt van boncolás tetemeken, ott pedig nincs ilyenre lehetőség, amit azért elárulok, hogy rengeteget segít. Nagyon színvonalas tényleg a képzés, és támogatja itthon az állam, amennyiben elegendő pontod van a felvételhez. Szóval tényleg csak annyit tudok mondani, hogy felesleges. (Mellesleg..így is elég kínszenvedés néha magyar nyelven tanulni és megérteni a több ezer oldalt, mint angolul és németül, emellett van orvosi angol, tehetsz nyelvvizsgát és sok angol orvosi könyvet olvashatsz kiegészítésként, és sok előadáson a diák is angolul vannak), de ez az én személyes tapasztalatom!:)
2012. jún. 27. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
62%

Komolyan nem fogom soha megérteni az ehhez hasonló kérdéseket. Nem gondolod, hogy ha már külföldön akarsz tanulni, akkor alap lenne az, hogy utána tudj nézni ilyeneknek?

Még ha annyi eszed lenne, hogy konkrét egyetemet írsz, hátha van vkinek tapasztalata....de nem, benyögsz annyit, hogy "külföldön" és várod a sültgalambot.

Talán válassz ki egy egyetemet és nézd meg a honlapján! Ha ott nincs infó, akkor meg keresel egy e-mailt vagy telefonszámot és megkérdezed. Bonyolult, mi?

2012. jún. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
www.engame.hu
2012. jún. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem felesleges külföldön tanulnod orvosnak. Amúgy is elfogadnák a diplomádat és tárt karokkal várnának már rezidensként is, ha itthon szerzel végzettséget.

Kint viszont nagyságrendekkel drágább lenne az egyetem. Még ha mondjuk osztrák egyetemre is mész, ott viszont az élet lenne drágább...

A röghöz kötéses dolog miatt akarod kint végezni? Szerintem még ha vissza kellene fizetned a 12 milliót, külföldön még úgyis a többszörösét megkeresnéd annak, hogy röhögve kifizesd...

2012. júl. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!