Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan tanulhatnék orvosnak...

Hogyan tanulhatnék orvosnak Amerikában? 27 / F

Figyelt kérdés
Érdekel az orvosi pálya, de már van egy diplomám, és nem tudok csak fizetősen tanulni amire nincsen pénzem itthon. Amerikára gondoltam hogy ott tudnám magam finanszírozni, meg a tanulmányaimat is, úgy hogy nappalin tanulok. Kérdés hogy hol találok erre vonatkozó infót?

2012. júl. 8. 13:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
51%

Miért, szerinted Amerikában olcsóbb az orvosi?

Hát nagyon nem.

Felmész a kiválasztott egyetem honlapjára és tájékozódsz. De szerintem elfelejtheted a dolgot:DD

2012. júl. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
60%
Szerinted ott kolbászból van a kerítés és ingyen tanítanak? Ha itthon nem tudod megfizetni, kint méginkább nem fogod tudni.
2012. júl. 8. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Igen, de lehet hogy kint több a finanszírozási lehetőség, mint itthon ezért kérdeztem, és nehéz tájékozódni.
2012. júl. 8. 14:32
 4/16 anonim ***** válasza:
58%
több tucatszor drágább, mint itthon... a nehézségről nem is beszélve.
2012. júl. 8. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Alapból nappalin orvosira járni, és mellette dolgozni lehetetlen. Ráadásul ha dolgoznál is mellette, akkor sem tudnád fizetni, nagyon drága ott az orvosi. Egy év többe kerül, mint itt a hat év összesen.
2012. júl. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Akkor egy átlag amerikai hogyan finanszírozza a cuccot? Linkek? Cikkek? Repednek a szavak konkrétumok, tények nélkül.
2012. júl. 8. 15:42
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

1) Anyu-apu dúsgazdag

2) Az állampolgároknak nyilván van ösztöndíj lehetőség, de ahhoz gimiben keményen kell hajtani (most konkrétumot nem tudok neked kiszülni, de nyilván vannak ösztöndíjak)

3) A szülők már a gyerek kiskora óta gyűjtik a pénzt az egyetemre, nem egy filmben említenek olyat, hogy hány X évet spóroltak a családok, hogy mehessen a gyerkőc egyetemre. És feltételezem a szülők se a minimárbért keresik meg...

2012. júl. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
A felsoroltakon kívül hozzátenném hogy a legtöbben hitelből finanszírozzák magukat, így mire végeznek úsznak az adósságban (dollárban mérve is százezrekről van szó).
2012. júl. 8. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Kérdező: Nekem van tapasztalatom ebben, a 6/8-as teljesen jól leírta. Amerikában, lévén egy normális egyetem irtó drága, teljesen bevett szokás hogy a szülők már a gyerek kiskora óra tesznek félre pénzt a későbbi taníttatására. Ott a fizetések is magasabbak aránylag, így egész elviselhető a tandíj. Illetve persze a legkiemelkedőbb tanulóknak jó lehetőségeik vannak az ösztöndíjra is.
2012. júl. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Akkor viszont megyek Bécsbe, vagy más német egyetemre ahol igyenes a tanítás, esetleg Dániába. Amerika pukkadjon meg :)
2012. júl. 9. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!