Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogy tanulhatnék Amerikában?

Hogy tanulhatnék Amerikában?

Figyelt kérdés
Valami cserediák program érdekelne (főleg Kanadával).
2009. jún. 20. 00:56
 1/7 anonim ***** válasza:
88%
Sok-sok pénzzel. Itt van mondjuk ez: [link]
2009. jún. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

Szinte minden egyetemen működik az Erasmus program.. Jó eredmények, minimum középszintű nyelvtudás kell hozzá, és fél évet kint tölthetsz, ha mindenki úgy akarja.. :)

persze ehhez is kell pénz..

2009. jún. 20. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
82%
Az Erasmus program az Európai Unió 27 tagállama, a 3 EFTA ország (Izland, Liechtenstein és Norvégia) és egy társult ország (Törökország) számára biztosítja az együttműködést a felsőoktatás területén. Azzal nem megy Amerikába.
2009. jún. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
82%

bocsi, azt hittem bárhová eljuthatsz vele.. :)

biztosan vannak más ösztöndíjprogramok is, amivel ki lehet menni..

2009. jún. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
87%
Az ERASMUS programmal tényleg nem jutsz ki Észak-Amerikába és a legtöbb magyar egyetemnek nagyon kevés tengerentúli kapcsolata van, hisz az európaiakat sokkal könnyebb erősíteni. Ha csak 1-2 félévet szeretnél kimenni, tényleg csak ösztöndíjjal érdemes. Vannak egyetemeken kívül megpályázható (országos) ösztöndíjak, talán azokkal kellene próbálkoznod, de nem sok hely van meg a szakodon is múlik, szóval elég nehéz. Bölcsészként sokkal nehezebb, mint pl. egy építészmérnöknek...szóval ez is nagyon döntő szempont.
2009. jún. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ez engem is érdekel, főleg a diploma utáni további lehetőségek. Némi anyagi áldozatra is hajlandó vagyok...
2010. ápr. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha van rá keret, vannak jóhírű utaztatós iskolák.

Én a Katedrát és az EF-et ajánlom.

nézd meg az oldalukat. :)

2011. ápr. 28. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!