Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hallottatok mar olyanrol,...

Nojka_111 kérdése:

Hallottatok mar olyanrol, hogy ERASMUS diaknak vissza kellett fizetnie az osztondijat? Hogy mukodik ez a kreditaranyos visszafizetes? Tenyleg visszakerik a penzt?

Figyelt kérdés
Szerzodes szerint igen, de ez a valosagban is megtortenik?????????????
2012. júl. 10. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha nem teljesíted a szerződésben meghatározottakat, akkor természetesen fizetned kell, könyörtelenül behajtják.
2012. júl. 10. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Persze, hogy van.
2012. júl. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
:( Nem villanyoztatok fel :D
2012. júl. 11. 18:45
 4/10 anonim válasza:
És ebben a szerződésben mik vannak benne?
2012. júl. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért fura, hogy ezen így meglepődtél. Jól is néznénk ki, ha havi többszáz euróval támogatnának mindenkit azért, hogy elbulizzon külföldön egy félévet és semmit ne tanuljon.
2012. júl. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze, egyetertek, tisztaban voltam vele en is, es igazat is adok, mert nem keves penzrol van szo altalaban, de nem hiszem h az ERASMUSOK nagy resze az egesz felevet odakint olyan kemeny tanulassal toltotte volna. Akikkel en talalkoztam nem vittek tulzasba a tanulast, vagy ha igen es tenyleg keszultek olyan lehetetlen tantargyakon hasaltak el, ami nem az o hibajuk volt. En hallottam mar olyanrol, hogy el lett sunnyogva ez a visszafizetes.
2012. júl. 15. 14:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Nálunk (BME) behajtják. Bár el lehet szerintem sunnyogni, de inkább tanulj, és akkor nem kerülsz olyan helyzetbe. :) (De ezt a pénzt nem a suli adja hanem az EU, így nem a sulinak tartozol elszámolással és nem ők hajtják be, hanem az EU..
2012. júl. 17. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Tudom en azt nagyon jol. Pont azt beszeltuk a csoporttarsaimmal, h ad az Eu egy kis penzt h jol erezd magad :D Nem semmi mekkora penzek foroghatnak ott kezrol kezre. Ha erre van penz...Tanulok :P
2012. júl. 18. 12:43
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még gyakorlatban olyanról hogy behajtották volna (pedig ráadásul rokonom erasmus koordinátor itthon szóval hallok egyet s mást :D)


Általában 4-5 tárgyat kell teljesíteni max., szaktól függ, kreditszámtól függ, nekem elég volt három tárgyat teljesítenem (biztonság esetére felvettem 5 tárgyat amikre be is jártam de nem vizsgáztam mert megvolt a kredit), tehát tiszta vicc volt.

Aki nem tudja teljesíteni az sztem még a sulit se látta erasmus alatt, azért van.

2012. szept. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne :D
2013. máj. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!