Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mik a Svéd felsőoktatásba...

Mik a Svéd felsőoktatásba való bejutás kritériumai egy Magyar Állampolgár számára, valamint mi alapján döl el hogy kiket vesznek fel? Gimnáziumi eredményeim? Érettségi? Esetleg külön felvételi?

Figyelt kérdés

Úgy tervezem hogy 2013 szeptemberében egy Svéd egyetemen kezdem(folytatom) tanulmányaimat.Alaposan utánanéztem a neten,egyetemek honlapján,de nem sok használható infot találtam,csak azt hogy az általános követelmény a TOEFL nyelvvizsga,valamint gimi elvégzése,valamint az alábbi speciális kritériumokat írják általában:High school diploma including English B and Social sciences A.

Mit jelentenek ezek a betűjelek a tantárgyak mögött?

Aki tudja legyen kedves magyarázza el.Szerintetek átlag 4,8as tanulmányi eredménnyel,valamint kitínű érettségivel,TOEFL nyelvvizsgával mekkora az esélyem hogy bekerülök valamelyik üzleti,turizmus,kommunikáció szakra?számítanak ezek az eredmények Svédországban,vagy más a mérvadó?

Elnézést hogy kicsit hosszúra sikeredett,de sok a megválaszolatlan kérdésem.

Előre is köszönöm szépen a segítségeteket!



2012. júl. 26. 23:53
 1/3 A kérdező kommentje:
kitínű->kitűnő
2012. júl. 26. 23:57
 2/3 anonim ***** válasza:

English B=legalább 4-es angol

Social sciences A=5-ös társadalom tudományból

De ha gondolod nézz körül ezen a honlapon, esetleg hívd fel ezt a céget. Ők direkt a külföldön tanulni vágyó magyar diákoknak segítenek kijutni az egyetemekre. Mindent elmondanak, amit tudnod kell a jelentkezéshez és, hogy milyen vizsgák kellenek. Tartanak kurzusokat is és igény esetén felkészítenek a vizsgákra.

[link]

Szerintem 4,8-as átlaggal megéri megpróbálni, ha az angolod is elég jó.

2012. júl. 27. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!:)
2012. júl. 28. 01:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!