Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Aki USA-ban tanul, az hogyan...

Aki USA-ban tanul, az hogyan jutott ki, és mik a követelményei, hogy valaki kint tanulhasson egyetemen? Nagy álmom válna ezzel valóra!

Figyelt kérdés
2012. aug. 5. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
78%
Alapképzésre és mesterképzésre egyaránt érvényes hogy a megfelelő tesztek kitöltésével TOEFL+SAT/GRE/GMAT/... De mivel ezeken sokan egyformát írnak, és több ezren vannak 1-1 évfolyamban ezért amivel különbséget tesznek az a motivációs levél, annak kell kitűnnie.
2012. aug. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi, és ment a zöld kéz!
2012. aug. 6. 14:57
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Nos ahogy írta az első, jó tanulmányi eredmények, teszteket jóra megírni, és jó motivációs levél illetve ajánlólevél. Nem árt ha itt Magyarországon van családod, barátaid, hogy az Amerikaiak lássák, hogy van miért visszajönnöd, különben be sem engednek. Ezen felül nem árt némi, na jó, inkább sok(k) pénz, mert az Amerikai élet drága, az egyetem meg még inkább, meg ugye a repülőjegy.
2012. aug. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

VIszamenetellel kulonosebben nem foglalkoznak, ha felvettek, az egyetem kezeskedik, megkapod a diakvizumot. Az elet meg marhara nem dragabb az Allamokban, lakber igen, orvosi biztositast az egyetem ad, minden mas meg konkretan olcsobb. Olcsobb a kaja, olcsobb a kocsi, olcsobb a benzin, olcsobb egy szamitogep, olcsobbak a ruhak...nem minden es nem mindig, de altalaban igen.


A fentieken kivul mega zt tennem hozza, hogy versenyeredmenyek is kellenek, azok nelkul nem nagyon megy. Tovabba allami egyetemre osztondijat neccesebben kaphatsz, a need blind egyetemek alt. maganegyetemek.

2012. aug. 10. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!