Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mit kezdhetnék 16-17 évesen...

Mit kezdhetnék 16-17 évesen Ausztriában?

Figyelt kérdés

Kapott a családom egy rendkívüli munkalehetőséget Ausztriába és mivel szükségünk van arra a pénzre amit ott fizetnének, így költözünk. ( Nem is ez a lényeg, nem fejtegetném tovább )

Német tudásom egyenlő a nullával. Persze azért a következő pár hónapban majd ráfekszek a tanulására, de kitudja mennyire fog menni. Iskolák terén milyen lehetőségeim lennének? Kétlem, hogy sikeres tudnék lenni, ha csak úgy belecsöppennék egy osztrák középiskolában, ahol mindenki és minden idegen számomra. ( Főleg a nyelv miatt )

Érdemes lenne felvennem a kapcsolatot egy határhoz közeli magyar iskolával és levelezőn velük tanulni tovább? Egyáltalán lehetséges lehetne ez? Ha igen, külföldi lakcímmel is? A másik lehetőség ha kint Ausztriába keresnék magamnak valami iskolát... ott esti képzések, vagy levelezőn szerintetek elvégezhetném a középiskola utolsó 2 évét? Bármilyen infót szívesen fogadnék, nagyon tudatlan vagyok még a témában...


2012. aug. 7. 20:53
 1/2 anonim válasza:
Hello, írtam privát üzenetet!
2012. aug. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ha angol tudásod nem egyenlő nullával, akkor tudsz járni INternational Baccalaureate képzésre.

Mondjuk fizetős (legtöbb országban, Ausztriáról nem tudok, de Mo.-n 4,7 m Ft egy év) de nagyon-nagyon megéri!

Én kijutottam egy ösztöndíjprogrammal Norvégiába, a Red Cross Unit iskolájába IB-re, 2 évre.

Az ilyen iskolában luxus körülmények között foglalkoznak a tanulókkal.

2012. aug. 10. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!