Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szeretnék jogi vagy mérnöki...

Balazskaaa14 kérdése:

Szeretnék jogi vagy mérnöki pályára menni Ausztriában (középiskolába vagy gimnáziumba, szerintetek hogty lehetne ez megvalósítható? Többi lent!

Figyelt kérdés
Alapfokú nyelvizsgáat most teszem le és még van egy évem arra hogy eldöntsem hová szeretnék menni de én el akarom már most dönteni .... Azusztriába (gimnáziumba vagy középsuliba) Mérnöki vagy jogi pályán,annyi lenne a lényeg hogy színvonalas iskolák legyenek és ha esetleg valaki személyes tapasztalattal is táplálna azt megköszönném:)esetleg tudnátok írni ilyen iskolákat is vagy hol tudok utánanézni ezeknek a suliknak!? Válaszokat előre köszönöm

2012. aug. 14. 13:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Oda alapfok nem elég, hanem valami felsőfok nem ártana.

Középiskolában jog nincs, esetleg szakközép van, ahol valami mérnöki félét lehet tanulni. De szerintem te az egyetemre gondolsz. Egyetemre majd középiskola után mehetsz. És egyébként sem hiszem hogy a szüleid 14 évesen elengednének téged egy másik országba, mikor egyrészt nem beszéled a nyelvet, másrészt itthon is ugyan olyan jó középiskolák vannak. (Mellesleg a gimi is középsuli, te a szakközépre gondolsz.)

2012. aug. 14. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

alapfok tenyleg nem eleg kulfoldre, meg a kozep is csak neccesen (en azzal mentem ki).

ha kozepsuli kell es mernoki, menj HTL-be (höhere technische Lehranstalt), ez kb. az itthon szakkozepnek felel meg. utana meg FH/Universität

2012. aug. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!