Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 17 éves diák, aki egy 0. at...

17 éves diák, aki egy 0. at és egy első osztály végzett gimnáziumban milyen tanulási lehetőségei vannak Londonban?

Figyelt kérdés
Idén októberben leszek 16. Eddig jártam egy 0.-at Gimnáziumba, angol szakra (nyelvi előkészítőnek mondják) szóval ha úgy vesszük jövőre kezdem a gimit és egy évet csinálok meg. Utána szeretnénk kimenni Angliába. Milyen tanulási lehetőségeim lennének? Tudom, hogy ott más az oktatási rendszer. Hova vennének fel?

2012. aug. 20. 21:59
 1/5 anonim válasza:
Szerintem lennének lehetőségek, ha utánajársz rendesen a dolgoknak. Ahol én lakok, az egyik giminek (református gimnázium, gondolom az egyház finanszírozza) vannak nemzetközi kapcsolatai Franciaországtól az USÁ-ig, és minden évben félévekre mennek ki tanulni diákok. Kint maradásra nem hiszem, hogy nagy az esély, mert azt nem finanszírozná senki, neked kéne eltartanod saját magadat. De ha csak egy fél évre is kimész, már megismerhetsz családokat, kapcsolatokat építhetsz ki, és ha itthon elvégezted a sulit, akkor könnyebben, tapasztalattal, az ottaniak segítségével kijutsz.
2012. aug. 24. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Morpheus RexXx válasza:
Mondjuk mosogatni, szemetet kivinni, füvet nyírni és hasonlók.. hátránya, hogy valóban dolgoznod kell, hiába próbálod elkerülni.. :))
2012. aug. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mi kiköltözünk jövőre, azért kérdeztem. Úgyhogy nem kell eltartanom saját magam.
2012. aug. 25. 11:05
 4/5 Mia_may válasza:
Ha kiköltöztök,szóval nem "csak úgy" mennél , akkor mint leendő állampolgárnak segítséget fogsz kapni , hogy olyan iskolába illetve osztályba járj ahol jelenleg tartottál , vagy ha esetleg szükséged van rá ,akkor egy-két évvel húznak vissza. A másik lehetőség esetlegesen magyar iskola!
2012. aug. 26. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :)
2012. aug. 27. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!