Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Romániában tényleg sokkal...

Romániában tényleg sokkal nehezebb a suli mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
2012. aug. 21. 07:15
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
nem
2012. aug. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nekem laknak Magyarországon rokonaim és azt mondták hogy amit itt 9.-be tanítanak ott kb 11-12.-be tanítják..meg hogy itt sokkal szigorubbak.
2012. aug. 21. 16:40
 3/21 anonim ***** válasza:
ezt könnyen kideríthetjük: mondd el kábé h mit tanultál a gimi mely évében (pl matekkönyv tartalomjegyzékéből) és én elmondom, h azt magyarországon mikor tanultuk.
2012. aug. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

most voltam kilencedikes.oké leírom a mateket.

-A matematika logikai elemei(negáció,konjukció,diszjunkció,implikáció,ekvivalencia)

-A predikátumkalkulus elemei

-Matematikai indukciók

-Számtani haladványok

-Mértani haladványok

-Függvények:

-Első fokú függvény

-Az első fokú függvény grafikus képe

-Első fokú egyenlőtlenségek

az első mértan füzetemet most nem találom csak a másodikat úgyhogy onnan kezdem.

Trigonametria

-Az első negyedre való visszavezetés

-Trigonametriai függvények

-Sinus függvény

-Cosinus függvény

Tangens függvény(és ezek a függvények grafikus képe)

-A derékszögű háromszög megoldása

-Az általános szög megoldása:sin tétel,cos tétel

-Háromszög területe

és emelett sok képlet amit az oszink(matektanár) elég sűrjen kérdezett és aki nem tudta 3-as..nálunk a 4-es kb olyannak számit mint Magyarországon az 1-es.Szóval azzal már lehet bukni.

Második félévben pedig volt három házidogánk és mindegyikre egy hónapunk volt..minden házidogában kb 80 feladat.

Ha kiváncsi valaki más tantárgy tananyagára szívesen leírom.

2012. aug. 21. 20:09
 5/21 anonim ***** válasza:

ez elég tartalmas, nálunk 10-ben kezdődött a trigonometria, a trigonometrikus függvények grafikus ábrázolása meg talán csak 11-ben. számtani és mértani haladványok meg csak 12-ben jöttek, szóval igen, ez jóval komolyabb, mint a magyarországi matek (pedig elég reál beállítottságú, jó gimibe jártam)


de van ellenpéldám is. egyik barátnőm azért ment romániába tanulni, mert nagyon gyenge volt matekból, nálunk a bukás szélén állt és ott könnyebb volt neki pl. nem kellett belőle érettségiznie.

2012. aug. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Melyik városba?
2012. aug. 21. 23:23
 7/21 anonim ***** válasza:
Nagyvárad
2012. aug. 22. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
52%

arra még nem gondoltál, hogy mindenhol a világba vannak jó és szar sulik????

összehasonlítod a legjobb romániai matek tagozatos tananyagot egy magyar szakmunkásképzővel...

2012. aug. 22. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

utolsó: nem egy szakmunkásképzővel hasonlította össze. ha visszaolvastad volna rendesen a beszélgetést, látnád, hogy a kilencedikes matematika tankönyvek tartalmát vetettük össze. én a mozaik kiadós matekkönyvet vettem alapul, a legtöbb GIMNÁZIUM abból tanul.


tényleg elképzelhető, h romániában több matekot tanulnak, hiszen nálunk kétszintű érettségi van, ott meg nem. itt a diákok 80%-a megelégszik azzal, h leteszi a középszintű, retardáltaknak összeállított matekérettségit és nem is tanul órán többet, mint amit ott számon kérnek. ellenben lehet, h romániában mindenkinek kell differenciálszámítást is tanulnia, mert nincs olyan opció, h te csak a könnyített érettségit tedd le.

2012. aug. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim válasza:
nos szerintem nehezebb, mivel pl nekünk 3 idegen myelvet kell tanulnunk: román(amit ugy tanitanak mintha az anyanyelvünk lenne -irodalom stb, de én pl jobban tudok angolul) , angol és német nemtudom Magyarországon mi a helyzet de pl én termézettudományok szakon vagyok és heti 35 óránk van ( több nap vagyunk 3 ig és 7 re is kell menni):d
2012. aug. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!