Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Romániában tényleg sokkal...

Romániában tényleg sokkal nehezebb a suli mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
2012. aug. 21. 07:15
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
én is természettudomány szakon vagyok.mi az öt napból 4x vagyunk 3-ig.am nekem is nehezebben megy a román mint a többi..utálom.
2012. aug. 22. 21:48
 12/21 anonim ***** válasza:

A LEGKÖNNYEBB DOLGA AZ ANGOLOKNAK VAN

OLVASSATOK EL EGY-KÉT SZÖVEGET ÉS KIDERÜL HOGY SZINTE SEMMIT NEM TANULNAK

2012. aug. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim válasza:

A matek tényleg nehezebb Romániában (matek-infó tagozatra jártam ezelőtt három esztendővel), de itt is vannak fokozatok. A profiltól függ, hogy M1 vagy M2 a matek szintje. A 2-es nem annyira nehéz... az érettségin szerintem tízesre (nálunk ez az 5-ös) tudtam volna oldani a tételt, de a mienk eléggé rázós volt :)

Azon kívül meg... szerintem is iskolafüggő, már ami a többi tantárgyat illeti. Főleg nyelvek terén jobban áll az anyaország - legalábbis én így gondolom. És azért volt alkalmam több suliba is bejárni/szétnézni ott, mert az egyetemen nyelvekre szakosodtam :)

2012. aug. 24. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim válasza:
Nos szerintem ez iskolánként változik, ugyanis én az Árpád Gimnázium spec. matek tagozatra járok, és kilencedikben mer volt bőven másodfokú és magasabb szintű függvény is (persze 3 és annál nagyobb fokú függvényeknél már megoldóképlet nem volt, azt átalakításokkal lehetett szorzatra bontani aminek a megoldása már tanult módon elvégezhető).
2012. aug. 24. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 EszK válasza:
Én Romániában kijártam az első hét osztályt. Hetedik után felvettek egy budapesti iskolába, ahol különbözeti vizsgát írtam 3 tantárgyból. Az eredményeim alapján rögtön ugrottam két osztályt és nyolcadik helyett tizedikben kezdtem az új évet. És még ott is tanítottak olyan dolgokat, amiket én már azelőtt tanultam Romániában. Ez szerintem sokat elárul a két rendszer közötti különbségekről.
2012. aug. 24. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
szerintem ez iskola/tanár függő. pl anno nekünk is szakközépben a tanár gimis, emelt matekos szinten tanította a matekot és elég nehéz volt.
2012. aug. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Sinus cosinus 11-12 környékén van jelenleg, de 9.be már tanultunk azokat amiket leírtad ezeket kivéve
2012. aug. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Igen sokkal nehezebbek. Ott még vályogból és sárból építkeztek.
2012. aug. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Én is ugyanazt tudom mondani, amit előttem már jónéhányan: nem annyira az országtól, mint inkább az iskolától és/vagy a tanártól függ. Én Egerben végeztem, de Romániában tanítok (közben 4 évet dolgoztam Mo-on is, tehát viszonylag közelről látom mindkettőt.)

Itt talán annyiban nehezebb az iskola, hogy itt a tankönyvek nagy része borzalmas. Éppen ezért, a tanárok nagy része, ha csak teheti, gyakran a Mo-i tankönyveket (is) használja. Egyébként a tananyag nagyjából ugyanaz, legfeljebb a fel- és elosztásban különbözik.

Én biológiát tanítok, és az én meglátásom az, hogy ezt a tantárgyat jóval alacsonyabb szinten követelik itt, mint Mo-on. Természetesen, a béka itt is béka, és a DNS is ugyanaz, és egy jó tanár - függetlenül attól, hogy a határ melyik oldalán tanít -, nagyjából ugyanazt a tananyagot adja le.

Tehát, ha ide akarsz jönni, nem hiszem, hogy a tananyaggal lenne problémád. Valószínűleg nem fog nehezebben menni az átállás, mintha Mo-on belül váltanál iskolát, legfeljebb még bejön 1-2 plusz tantárgy (pl. román nyelv és irodalom, magyarság története stb.), na meg egy más kultúra, közeg stb.

Megjegyzem, én a Mo-i oktatást sokkal logikusabbnak és szervezettebbnek találom, mint az ittenit, de nem egy ottani kollégával beszéltem, aki onnan éppen fordítva látja.

2012. aug. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Combi27 válasza:

a kérdezőnek írnám: én építőipari szakközépbe jártam, ott pont ez volt az első és másodéves matek..ja és akkor csak 8 osztály volt, utána mentünk továbbtanulni.Mindez 1990-ben..

Volt több romániai érettségizett ismerősöm, de remélem senkit nem bántok meg ha leírom hogy kb egy szakmunkás szintjén voltak.Számítástechnikából meg általános iskolás szinten...

2012. aug. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!