Amerikai egyetem?

Figyelt kérdés
egy amerikai egyetemre mennyi lehet az átlagos pontszám,államilag támogatott karra? hasonlo mint ithon? Monduk állatorvosi kar és kommunikácio?
2012. aug. 21. 11:58
 1/6 anonim ***** válasza:

Semmi koze nincs a ket rendszerhez egymashoz, ilyen pontokkal ebben a formaban csak Magyarorszag operal.


Allamilag tamogatott...ilyen sincs. Illetve nem ebben a formaban.


[link]

2012. aug. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ahhoz, hogy Amerikában munkát kaphass nem feltétlen kell Amerikában elvégezned az egyetemet. Ajánlom neked, hogy végezz el valami alapképzést (4 éveset), mondjuk egy közgazdász képzést. Amelyik tetszik. Aztán jelentkezz a CEU nevezetű intézménybe Budapesten, ami egy egyetem, mely csak mesterképzéseket hirdet (1 ill. 2 éveseket), melyeket Amerikában elfogadnak a munkáltatók. A képzés drága, de ha Amerikában akarsz elhelyezkedni mindenképp megéri, mivel Magyarországon más intézmény nem ad Amerikában elismert mesterképzést:)
2012. aug. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ooo...a BA Mo-on 3 es nem 4 eves. A CEU valoban grad school, de nem csak MA-t hanem PhD-t is ad. Az elismertseg kerdeset nem ertem, magyar diplomt is elismernek az Allamokban - maskeppen azok, akik magyar BA-val vagy regi egyetemi diplomaval mentek ki MA-t es/vagy PhD-t csinalni, hogy jutottak volna ki? A CEU egy maganegyetem, ami az USA-ban es Mo.-on is akkreditalt, de ennek a diplomak elismeresehez sok koze nincs.


Az egy masik kerdes, hogy amerikai akademiai korokben (foleg tortenesz, es humantudomanyok) a CEU kepzesei relative ismertek, de atlagos munkavallalokent ez lenyegtelen.


A masik, hogy a CEu jelentosege a regio orszagainak EU-s csatlakozasaval nagymertekben csokkent. Addig a CEU egy alternativa volt, egy lehetoseg a jellemzoen kelet-europai diakoknak, hogy amerikai egyetemi rendszerben szerezzenek MA-t es PhD-t. De az Unios csatlakozassal a vilag kinyilt, a Brit egyetemek elerhetoek, osztondijat es allami kolcsont is kaphat az ember. MA-ra es PhD-re kolcsont nem kaphat, de osztondijat igen, illetve ha fizetni is kell, annyit mint a brit allampolgaroknak, ami 3-ad, negyedannyi mint mindenki masnak.


De ujfent, egy magyar egyetemi diplomat eppen ugy elfogadnak az USA-ban mint egy CEU-s diplomat. Hasraersni utobbitol se fognak, sot...

2012. aug. 21. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. A magyar diplomákat nem fogadják el. Honosítani kell azokat.
2012. aug. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A honositas magyar talalmany...pl. a legtobb EU-s allam siman elfogadja a magyar diplomakat, de MO-on az OSSZES diploamt honosittatni kell, fuggetlenul attol, melyik orszagbol es egyetemrol jon.


Csomo embert ismerek, akik magyaroszagi diplomaval mentek pl. amerikai PhD-re, es a diplomajukat siman elfogadtak. Miert is ne tettek volna...? Allasokra is ugyan ez vonatkozik. Lehetseges, hogy vannak kiveteles helyzetek, de en meg soha nem hallottam, hogy az USA-ba diplomat honosittatni kellett volna. Mondom, ez a honositai mizzeria magyar talalmany, Mo.-onem fogadnak el semmit honositas nelkul. De a vilag negy resze nem ennyire elmebeteg :)

2012. aug. 22. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ahhoz, hogy amerikai egyetemre kijuthass, helyesen kell ám írni!!!! (pl.: hasonló, itthon, mondjuk, kommunikáció)
2012. szept. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!