Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Hogyan lehet amerikai egyetemr...

Hogyan lehet amerikai egyetemre ösztöndíjjal európából (a legegyszerűbben) kijutni?

Figyelt kérdés

Formatervezés érdekel. Idén fogok évet kezdeni egy soproni egyetemen ezen a területen.


Az erasmus elég népszerű, de USA ösztöndíjakról nem nagyon hallottam, van olyan aki kijutott így?



2012. aug. 23. 01:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Problemas, ha mostantol mindenkit aki ekezetek nelkul ir, leszolitod "nem mi dumaltunk?" Ugy latszik ez az MIT-s sablonszoveg, fiunak, lanynak, Wolf dijasnak egyarant alkalmazhato.


3.0-as GPA-val? Huuu...az milyen magyar diplomanak felfel meg? Bevallom ilyesmirol meg nem hallottam, tobb ismerosomnek eros flaghsiprol (Michigan, Cal, meg egy volt a Rutgers-rol) szerzett (extra munkajuk is volt,persze)3.5-os diplomaval azt mondtak ne is szenvedjenj a jelentkezessel....nemcsak hozzatok a szomszedba, hozzank is.


Persze ha mellekelted a kepeket a Nobel-dijat koveto vacsorarol, es egy masikat amin vigyorogsz az Elnokkel, gondolom konyebben felvettek :) Komolyra forditva igazabol egy esetrol hallottam, ott elozo egyetememre ment egy srac par eve magyar diplomaval aminek az atlaga nem tudom menyi volt, de 4.0 alatt (es magyarul 4.0 alatt:D), meg jo minositessel. A jegyei kitunoek voltak, csak vizsgak nem sikerultek jol, azt hiszem, de iszonyatos extramunkat prezentalt, fel is vettek. De gondolom azert, mert neztek, neztek, nem ertetek mi ez, magyar rendszer, az extramunkajat meg ertettek, hogy boduletes, hat felvettek. De az amerikai intezmenyek jobban szamfetiszisztak mint a britek, mindig csak a pontok mindenbol. A GRE tenyleg egy tragedia, ugyana z a ceg csinal minden vizsgat (TOELF pl.) rettenetes, es ertelmetlen is. De kivancsi lennek olyan egyetemrol, ami komoly, es programba (mindegy milyen) nem kell GRE. Amiket anno lattam, azok mindegyike jatekegyetem volt.

2012. aug. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Haha, igen, persze, mindenkit ezzel a dumával szoktam leszólítani. Hát azért kicsit dologból is fel lehet ismerni, hogy melyik választ ki írta, mint hogy ékezetekkel ír vagy anélkül. :) Lehet, hogy problémás módszer, de a szociális ügyetlenség bizonyára súlyos pluszpontokat jelentett a felvételin, azzal kompenzáltam GPA-beli hiányosságaimat. :) (Mondjuk azért egy négyes átlag annyira azért nem borzasztó.)


Az én esetem egy kicsit hasonló, mint a srácé, akiről írtál. Nekem konkrétan azt mondták, hogy 3.9 (magyarul 4.9) alatt ne próbálkozzak, de aztán megpróbáltam és meglepődtem. Nobel-díjat meg elnökkel vigyorgós fotót nem prezentáltam :), valószínűleg nem is fogok. Mondjuk én elég bonyolult eset vagyok, nem rögtön egyetem után felvételiztem, szereztem munkatapasztalatot stb. Na mindegy. Azért az MIT admissions blogon meg különböző fórumokon azért lehet elég extrém eseteket olvasni. (Mondjuk biztos nincs időd ilyeneket olvasgatni, én is csak azért érek ennyire rá most, mert éppen Magyarországon nyaralok :D). Meg olyanokat is, hogy "engem tökéletes átlaggal nem vettek fel, bezzeg az unokatesómat meg...". Fogalmam sincs mi alapján veszek fel az embereket, biztos, hogy az összkép számít. Meg biztos szerencsém is volt.


Vannak pedig nem játékegyetemek is, ahol nem kérnek GRE-t. Elvétve, de vannak.

2012. aug. 25. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
*kicsit dologból = kicsit több dologból
2012. aug. 25. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Ez olyan mint a magyar gazdasagi novekedes: elvetve, de van. Konkretan egyetemet, viccen kivul is remesen kivancsi lennek ilyenekre. Hirtelen egyet talaltam, egyes programjaibana Northwestern nem keri...hm...ez erdekes, az egyik nagy jatekos lebojszintja ezt..tudtam volna, lehet nem szenvedek ennyi vele:D (Na jo, nem, gyengebb egyetemen PhD-ni mint ahol vegeztel nem tul nagy okossag, Yale-ig lementem volna (coh..igazabol amivel en foglalkozok abban lehet joval erosebb mint az alma materem, csak realiakban nem tul epuletes. vagyis az, de a tobbihez viszonyitva nem.), vagy Berekeley, tovabb nem :D) De ez meglepo, a Northwestern az sok minden, csak nem jatekegyetem... De nyilvan akkor ott meg minimum extra CV activity a Holdraszallas, tobbszor is.


De ettol eltekintvce nyilvan rengeteg dolgot tudtal felmutatni. Itteni remtortenetekkel Dunat lehet rekeszteni, de lehet a Tisza is beleferne, alma materemnel is tomegevel voltak remtortenetek. A felvetelik ezen a szinten sokszor teljesen lutrik, nem csak BA-ra. Az abszolut, kikezdhetetlen csucs egy ismerosom volt, aki, fejbol meg nem mondom, de valamelyik csucs konitentalis egyetemen vegzett jogot, aztan rajott, hogy europai jogot szereti de inkabb az ocean tulfelen praktizalna. Valami felelmetes csoka, tobb publikacioval es konferencival meg fene tudja mivel mint egyes 30-as eveig vegen levo profok. Fel is vettek ide a HLS-be JD-re. De beadta Cam-ba is LLM-re, ahonnan de nem tul epuletes valaszt kapott. Viszont mik vannak, [link] jelentkezett, nem kicsit heccbol, felvettek, es ugy lett LLM-je, hogy elozoleg konkretan ugye kivagtak :D Hogy ebben mi a logika, hat egeszen konkretan semmi. Nem errol szolnak a felvetelik sokszor...


A GRE amugy tenyleg totalis baromsag, bamelyik reszet is nezem, ertelmetlen, foleg azoknak huzos, akik nem realiakkal foglalkoznak. Semmit nem mer, amit meg igen, annak meg semmi ertelme, hogy meri. Politologianal kozepiskolas matek? Volt kiserlet, vagy penn-en vagy Columbian, mennyire josolja meg a diakokrol a GRE pont, zsenik vagy sem, az jott, hogy valami 10%-ban mondja meg. Nem tul epuletes szam...

2012. aug. 25. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Na igen, ezek meglepo dolgok. Most ami hirtelen eszembe jut, mert nem jatekegyetem es van ismerosom, aki oda jar vagy felvetelizett oda, az ez a ketto:


Egy eleg eros state flagship eros programja (legalabbis ahogy utananeztem az adott szakhoz tartozo ranglistaknak):

[link]

Direkt kiemelik, hogy ne kuldjenek GRE pontokat. :)


A masik meg - hogy az egyetemet tekintve ne menjunk messzire - szinten egy toplistas egyetem toplistas programja: [link]

Fura.

Erdekes, hogy mindketto ugyanaz a szak. Latszolag human terulet, de igazabol nem annyira, van jopar muszaki teruleten vegzett ismerosom, aki atnyergelt erre.

2012. aug. 30. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!