Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Most megyek gimibe, de nem...

Most megyek gimibe, de nem szeretném a felsőbb iskolákat itthon végezni. Melyik országban járnék a legjobban? Anggol és német nyelvet tanulok.

Figyelt kérdés
Elegem van ebből az országból, úgy érzem, itt semmi jövő nincs. 1200 éves ország, mely most a ,,demokrácia" 25 éve alatt fog összeomlani. Szégyen. Továbbtanulásomt külföldön tervezem, de nem tudom hova lenne érdemes. Angolt tanultam eddig, németet mostmár fogok. Hol lenne érdemes? Ausztria, Anglia, stb? Ahol azért nem kell milliókat fizetni?
2012. szept. 2. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:

Még korai ezt a kérdést eldönteni, egyrészt mert te is kamaszként nagyon sokat fogsz változni (a véleményed, a céljaid is), meg a környezeted is. Ha jól tudom, jelenleg Ausztriában és Skóciában ingyenesen lehet tanulni, de könnyen lehet, hogy ez addigra megváltozik. Asszem az osztrákok most gondolkodnak rajta, hogy eltörlik az ingyenességet.

Ahhoz még kicsit fiatal vagy, hogy az egész országot egy szóval leírd. A magyar felsőoktatás még most is eléggé színvonalas. Ráadásul ösztöndíjakkal eltölthetsz majd egy-két félévet külföldi egyetemeken is, és akkor semmit se kell fizetned.

2012. szept. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Én is pont ugyanabban a cipõben járok mint te. Én is most leszek 9.-es és eddig én is angolul tanultam, most viszont már emelt szintű kezdõ meneten, szóval a németet is fogom tanulni. És én is ugyanúgy el akarok húzni ebbõl az országból. Én, ha tehetném kapásból az Egyesült Államokba mennék, vagy talán Angliába. De semmiképpen nem német nyelvű országba...

Amire te gondolsz az szerintem ösztöndíj. Több cég is van, ami ezzel foglalkozik. Akár már középiskolásként is eltölthetsz egy csereévet bárhol, meg persze késõbb is.

Itt egy link: www.educationusa.hu/?page_id=26

Mondjuk az oldal javarészt az USA-val foglalkozik, és nem tudom, hogy neked mi az elsõdleges úti célod. Mindenesetre jól gondold meg, hogy melyik országot választod.

Sokan azt hiszik, hogy én csak a filmek alapján választottam az Usat. Igen, valóban a filmek keltették fel az érdeklõdésemet, de aztán tovább nézegelődtem, és egyre inkább beleszerettem...

Egyébként ha beírod a google-ba, hogy cserediák, egy rakás oldalt ki fog hozni.

Ha pedig azt, hogy cserediák blog és az adott ország nevét akkor meg blogokat olvashatol és hidd el, ezekbõl a blogokból is kiderülnek fontos dolgok.

14/L

2012. szept. 2. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért ne gondold, hogy máshol kolbászból van a kerítés. Angliában például biztosan nincsen abból, csak a problémák mások, mint nálunk.


Összeomlani pedig biztosan nem fog az ország, ne mond, hogy ha túléltünk tatárt, törököt, osztrákot, németet, oroszt, fasisztákat, kommunistákat, horthystákat, kádáristákat, stb., stb., akkor majd pont a fideszbűnözőket, maszopbűnözőket, jobbikbűnözőket, stb. nem fogjuk túlélni.

2012. szept. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!