Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lehetséges 3/4ed év alatt,...

Lehetséges 3/4ed év alatt, itthon, nyelvtanár nélkül, 0 nyelvtudással, megtanulni, úgy németül középfokon, hogy letudja tenni a német középfokú nyelvvizsgát?

Figyelt kérdés
2009. aug. 14. 12:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nyelvtanár vagyok (nem német), és azt mondanám, hogy nem.


Ha egyáltalán semmi más dolgod nincs, nem dolgozol, és nem tanulsz mást, akkor lehetséges, de csak tanári segítséggel.

2009. aug. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szintén van nyelvtanári végzettségem és én is azt gondolom, hogy nem valószínű.

Annak idején kéttannyelvű gimibe jártam, 5 éves volt, mert első tanévben (ami kb. 3/4 év) csak és kizárólag az idegen nyelvet tanultuk, sok-sok tanárral.

0 nyelvtudásról év végére legtöbbünknek megvolt a középfokú nyelvvizsgája, de semmi más dolgunk a világon nem volt, mint nyelvet tanulni, délelőtt 5-6 órán át a gimiben, plusz délután 2-3 órában a kollégiumban. EZen kívül a kollégiumi nevelőtanárok egy része is idegen anyanyelvű volt, tehát velük sem lehetett a magyar nyelvet használni, így naponta kb.9-10 órát gyakoroltuk a nyelvet, csak így lehetett eredményt elérni. Otthon, egyedül, tanár nélkül nem ment volna.

2009. aug. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Itthon lennék, halasztanék egy évet az egyetemen,tehát ez lenne a fő feladatom, júniusig megszerezni a +35 pontot... mert angolból már megvan a közepem, így tudnák még pontot szerezni...
2009. aug. 14. 13:26
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor én a helyedbe kimennék au-pairnak, ha jó családot választasz, akkor ők fizetik kint a nyelvvizsgádat + anyanyelvi környezet. 8Ingyen laknál, kajálnál emellett, csak a kiutat kell fizetned, de van, h azt sem. Családfüggő.
2009. aug. 14. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Bocs, nem a nyelvvizsgádat, hanem a nyelviskolát, na. x)
2009. aug. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

12.57-es vagyok:


ha egy teljes évig nem foglalkozol mással, csak a nyelvtanulással, akkor esetleg. De ez napi több órás lelkiismeretes tanulást igényel és nem hiszem, hogy tanár nélkül teljes lenne a siker. Előbb-utóbb felmerül majd pár kérdés, amire nem biztos, hogy magadtól tudod majd a választ, tanár nélkül nincs ellenőrizve a tudásod, ha valami esetleg rosszul rögzül, nem lesz, aki kijavítsa. Ezen kívül ha csak egymagadban tanulsz, akkor nem lesz kivel gyakorolni a kommunikációt... szóval van buktatója elég az egyedül tanulásnak.

Ezen kívül ha kimondottan a nyelvvizsga a célod, akkor pláne érdemes - legalább a felkészülés vége felé - egy nyelvtanárt megkeresni, mert ő célzottan azokra a feladatokra, szituációkra, nyelvtanilag fontosabb részekre is fel tud készíteni, amik a nyelvvizsgán előfordulnak, így nagyonbb az esély a sikerre.

Kitartást kívánok neked és persze sok sikert!

2009. aug. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ugyanezt az utat jártam végig, kellett a felvételihez a pluszpont, kimentem au pairnek, és nem bántam meg! Sok pénzt tudtam félretenni (miközben kint is nyugodt szívvel költöttem pl. szórakozásra), megtanultam egy nyelvet a nulláról, és nagyon jó kapcsolatokat szereztem.


Ha érdekel, szívesen segítek ez ügyben.

2009. aug. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha BPesti vagy, én náluk csináltam németből nyelvvizsgát 5 hónap alatt 0-ról (de van itt angol is):

[link]

2009. aug. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!