Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Skóciában vagy Angliában...

Skóciában vagy Angliában szeretnék egyetemen tanulni. Akik ott tanulnak tudnának egy kis információval szolgálni?

Figyelt kérdés
Most vagyok végzős gimiben és nagyon szeretnék vagy Skóciában vagy Angliában továbbtanulni.Az a baj hogy annyi információ van annyi helyen hogy egyszerűen nem tudom hogy hol kezdjem.Az igaz hogy a tandíj ingyenes Skóciában?Melyik egyetem a legjobb?Melyik város?Ha elszánom magam akkor mit milyen sorrendben kell csinálnom?stb.

2012. szept. 3. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Én bár nem Skóciában hanem Angliában tanulok, de még sehol nem hallottam hogy akár itt Angliában vagy akár Skóciában ingyenes lenne az egyetem. Ha ez igaz lenne, akkor minden angol és szinte mindenki Skóciába menne.
2012. szept. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Még valamit. Most jutott eszembe hogy tavaly vagy tavalyelőtt A kormány felemelte az egyetemi tandíjakat (évi 9000 fonttól megy az ár) és ezért jó nagy tüntetések voltak (még kocsikat is borítottak mérgükben a diákok)

Ezért is tartom kizártnak hogy Skóciában ingyen lenne, mert akkor minden egyetemista átmenne. (AZ oxfordi egyetemen angolok már alig vannak. Inkább a kő gazdag olajmágnások fiai-lányai tanulnak ott,és a született angol arisztokraták gyerekei)

2012. szept. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
pedig Skóciában EU-soknak és skótoknak ingyen van. anoloknak, walesieknek és íreknek 9000 font.
2012. szept. 19. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
tényleg van Skóciában tandíjmentes egyetem, nem mindegyik, de van amelyik igen
2012. okt. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!