Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » 4 év angol nyelvtanulás,...

4 év angol nyelvtanulás, plusz egy középfokú angol nyelvvizsga elegendő ahhoz, hogy kimenjek kanadába egyetemre?

Figyelt kérdés
Arra gondoltam, hogy vajon meg fogom-e majd ott érteni amit tanítanak?
2012. szept. 14. 21:36
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Hát ennyi valószínűleg nem elég, de az, hogy leraktál egy középfokút, sajnos semmit nem mond el (egy középfokút lerakni röhejesen egyszerű, de ennek ellenére elképzelhető, hogy jól érted a beszélt nyelvet - ezt nem lehet tudni). De valószínűbbnek tartom azért, hogy 4 év tanulással nem tudtál még arra a szintre elérni, hogy egyetemen tudj tanulni.
2012. szept. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Gyakorlatilag minden angolszasz egyetem IELTS vagy TOEFL vizdgat ker a felveteli kovetelmenyek reszekent. Ezeknek a szintje -pontosabban a kovetelt pontszamok- meghaladja a felsofokot, meg egy gyengebb egyetem eseteben is, amik kevesebb pontot kernek. De egy bizonyos minimumot kernek. A kerdest nem ertem tehat, hiszen ez nem teoretikus, kernek papirt. Ami csak IELTS v. TOEFL.
2012. szept. 15. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Nem tudtam, hogy kérik az általad említett vizsgákat, de egy ECL az nemzetközileg elfogadott nyelvvizsga ha jól tudom.
2012. szept. 15. 10:29
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! A masodik valaszadonak igaza van, valoban csak a ket altala emlitett nyelvvizsgat fogadjak el a tengerentulon es ezt is csak valamilyen konkret eredmenytol. Az ECL valoban nemzetkozi, de leginkabb az Union belul er valamit, raadasul a kozepfok tenyleg edeskeves. Szerintem celszerubb lenne a valasztott egyetem tanulmanyi osztalyatol jo elore rakerdezned a kovetelmenyekre, hogy kesobb mar ne erjen tul nagy meglepetes. A jo hir, hogy ha teljesited a beugro szintet, akkor a kinti oktatast is meg fogod erteni :)
2012. szept. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!