Cambridge v. MIT?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a jobb egyetem (reál vonal érdekel) ?

Érdemes Cambridge-be menni BSc-re, vagy inkább MIT-re? Vagy esetleg érdemes BSc-re Cambridge-be MSc-re meg MIT-re menni?


(nem arról van szó, hogy felvennének-e, mert ez úgyis kiderül, hanem arról, hogy hogy a legérdemesebb próbálkozni)


A válaszokat előre is köszi.



2012. szept. 17. 16:36
 1/2 anonim ***** válasza:
mit sztem,de úgy hallottam nem olcsó a tandíj
2012. szept. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Gondolom a diakolimpiai ermek ott sorakoznak a szekrenyben, hogy a kerdes egyaltalan felmerult :)


A Natural Sciences Cambridge egyik legerosebb kurzusa (kulon fizika, kemia, stb nincs, tobb mint egy tucatnyi tanszek mukodik egyutt), hasonlit az amerikai liberal arts modellre a szabadsag. 3, de gyakran 4 ev (utolso ev opcionalis, de erosen ajanlott). MIT 4 ev, amerikai modell, lib.arts. Cambridge fokusza inkabb az undergraduate oktatas (a kutatas mellett, persze), az MIT-n a grad diakok vannak tobben. Apples and oranges, ahogy mondanak, es tenyleg, iszonyatosan kulonbozik a ket egytem. De melle nem losz egyikkel se.


Azt erdemes tudni, hogy Eu allampolgarkent arra jobb eselyed van, hogy epkezlab anyagi segitseggel meguszd Cambridge-t, az MIT nehezebb dio magyar allampolgarkent.


Viszont jelentkezni mindkettobe tudsz, korlatozas nincs, ha megvannak a szukseges dijaid, ermeid, amikkel egyaltalan esely van bejutni, hajra :)

2012. szept. 19. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!