Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » A Cambridge CAE (felsőfokú)...

A Cambridge CAE (felsőfokú) nyelvvizsgát elfogadjákaz angliai egyetemek vagy csak az IELTS-t?

Figyelt kérdés

Angliában szeretnék dolgozni mint orvos, de attól félek - mire én odajutok, hogy diplomám lesz (még 7 év) -, addigra nem is lehet majd itthoni diplomával külföldre menni. Gondolok itt arra, hogy a hallgatói szerződést egy "itthontartó sürgős rendeletre" cserélik, amivel tilos minden Magyarországon tanuló diáknak elhagynia az országot (tehát már csak a visszafizetés lehetőségét sem adják meg).


A Cambridge-t azért választottam, mert világhírű nyelvvizsga (elvileg), és a Magyar Állam is elfogadja a felvételinél, viszont az IELTS-t nem :( Azt nem tudja valaki, hogy kell-e külön felvételit írni, vagy elég lefordíttatni angolra az érettségit?


Sose tudni, hogy mi lesz, még van egy évem a felvételihez (vagy csak egy fél). Annyi kérdésem lenne még, hogyha véletlenül rosszul állnának a dolgok, akkor melyik angliai egyetemet javasolnátok? Honnan tudnék utánanézni, hogy mennyibe kerülnek?


Azt is hallottam, hogy EU-ban tanuló diákoknak lehet hitelt felvenni, amit csak munkábaállás után kell elkezdeni törleszteni. De ezt a hitelt felhasználhatom a szállásomra (pl. koli), kajára meg utazásra is vagy csak a tandíjra? Ez nagyon fontos, hiszen a szüleim csak a magyarországi terveimben támogatnának anyagilag. Ha kapnék hitelt a szállásra is, a szülők problémája meg lenne oldva.


Ja, és még egy kérdés: Igaz-e az, hogy elismerik a magyar orvosi diplomát Angliában? Mennyi esélyem van magyar diplomával elhelyezkedni?



2012. jún. 17. 16:35
 1/4 anonim ***** válasza:
33%
Attól, mert egy sz*r vidéki suliban kitűnő vagy, még nem lesz Cambridge felsőfokúd..
2012. jún. 17. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az ilyen hozzászólásokból nem kérek. De nem is kérdeztem ilyesmit. És nem is mondtam, hogy vidéki vagyok. És honnan tudod, hogy én járok-e tanárhoz v nyelvsuliba stb.? Áhh..
2012. jún. 17. 17:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

IELTS kell. Ugyan annyit kell fizetned mint a brit allampolgaroknak. Diakhitelt erre kaphatsz, es tenyleg csak kesobb kell torelsztest elkezdeni. De ha nem elsz 3 eve NB-ben, akkor masra (szallas, kaja) NEM kapsz diakhitelt.


Jelentkezes online, UCAS. Mindent megtalalhatsz ott. Egyetemi ranglistakra ARWU, QS vilagszinten, Guardian, Times Nagy britannia orszagos szinten. Targyi bontasok is elerhetoek.


Magyar orvosival el lehet helyezkedni. Nem kapkodnak erte, de mivel hianyszakma, brutalisan az, ezert elfogadjak. Azt ne vard, hogy korbetapsolnak, es ha jelentkezek vki mondjuk akar egy osztrak orvosival, az lesz jobb helyzetben, de elfogadni elfogadjak.

2012. jún. 17. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előbb csináld meg a Cambridge-t,

aztán az IELTS-t -

2018. szept. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!