Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Nagy-Britanniában az ottani...

Nagy-Britanniában az ottani "diákhitel" (vagy kölcsön? ) mennyiben tudja fedezni az ott tartózkodás és a tandíj költségeit? Diákmunka milyen formában létezik?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy szakfüggő, de mennyi idő jut diákmunkára? Műszaki szakok érdekelnek, szóval biztos nem egyszerű mellette dolgozni.

Ha valakinek van személyes tapasztalata, vagy ismerőse kint tanul, kérem írja le. Köszönöm.


2012. szept. 20. 13:54
 1/2 anonim ***** válasza:
A kint élő ismerőseim azt mondták, hogy épp mostanában emelték ott is a tandíjakat valami horror mértékben, szóval ez óriási kölcsönt jelent indulásként. Azon nem gondolkoztál, hogy a BA-t itthon végezd el és utána menj ki MA képzésre? Ha elég jó a szakod, akkor esetleg találhatsz olyan munkahelyet ami támogatja a képzésed további részét
2012. szept. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Azert arra nem apellalnek, hogy majd a munkahely fizeti, erre alapozni nem lehet.


EU-s allampolgaroknak a kamatmentes allami kolcson a tandijat fedezi. A megelhetest nem, hacsak nem 3 eve NB-ben laksz.


A diakmunka az egyetem milyensegetol fugg, nem a szaktol. Cambridge es Oxford pl. semmifele munkat nem engedelyez,de erre semmi ideje sem lenne az embernek. Mas egyteemekrol nem tudok, de altalnos szabaly, hogy minel gyengebb az egyetem, annal tobb idot lehet munkara forditani. Magyar gyenge egyetemen muszaki szakon is lesz idod dolgozni, mig a legerosebb ket egyetemen akkor se lenne erre idod, ha csak kacsapasztorkodast tanulsz. (Bar alibiszakok a csucs egyetemeken nincsenek.)

2012. szept. 20. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!