Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Skóciai továbbtanulás Uni of...

Skóciai továbbtanulás Uni of Glasgow-ban? Ajánlott érettségi itthonról?

Figyelt kérdés
University of Glasgow-ban szeretnék továbbtanulni itthonról.Konkrétan az Economics szak érdekelne leginkább,de nem tudom,hogy milyen pontszámítások vannak ott.Erről nem találtam semmit...Ami érdekelne,hogy milyen érettségiket kellene tennem hogy felvegyenek?Illetve milyen jegyeket vigyek?Melyik osztály jegyeit nézik?Előre is köszönöm a választ!

2012. szept. 23. 22:18
 1/4 anonim ***** válasza:
jövőre én is a uni of glasgow-ra szeretnék járni, úgyhogy épp jártas vagyok a témában:) legegyszerűbb, ha írsz az egyetemnek, hogy erre és arra a szakra szeretnél menni, jó-e mondjuk ha ebből emeltezel a többiből meg közepezel.és akkor szépen megírják, hogy elég-e az, amit te tervezel. csak az érettségi jegyeit nézik, szóval még a százalék sem számít, általában azt kérik, hogy legyen mindened ötös.ha két tantárgyból emeltezel(az egyik elég ajánlott, hogy angol legyen), akkor nagy valószínűséggel fel fognak venni, de olyanokat is simán felvesznek, akik csak egy tantárgyból emelteznek, de minden tantárgyból ötös az érettségijük. remélem tudtam segíteni, és ha van még kérdés, kérdezz nyugodtan :))
2012. okt. 1. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Angolból pont nem terveztem emeltet rakni,abból ott lesz a TOEFL.Viszont egy emeltem még így is lesz.Aztán majd meglátjuk,lehet hogy év végén lerakom az angolt emelten.

Köszönöm a válaszod,de lenne még egy kérdésem:ugye az UCAS-on keresztül kell jelentkezni...Ők fogják elküldeni a jelentkezésemet az egyetemnek,de arról nem olvastam semmit,hogy mi alapján kapok ajánlatot a sulinál.Nekem január 15. kell jelentkeznem a kurzusra,viszont értelemszerűen nem lesz érettségim addigra.Erről esetleg tudsz valamit hogy hol lehet utánanézni? :)

2012. okt. 2. 06:50
 3/4 anonim ***** válasza:
ez valahogy úgy megy, hogy beírod azokat a jegyeket, amiket várhatóan kapni fogsz, és erre ők küldenek neked egy conditional offert, megírják, hogy ha ezt meg ezt teljesíted akkor felvesznek (vagy rögtön elutasítják, de ez a Glasgow-n nem gyakori). aztán mikor megvan az érettségi eredményed, lefordíttatod, bescanneled, elküldöd nekik és akkor válik véglegessé. amúgy, ha jól tudom, angliában is csak nyáron derül ki az érettségi eredmény, úgyhogy ez náluk is így megy :)
2012. okt. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én is valahogy így tippeltem.Köszönöm a segítséged!
2012. okt. 2. 18:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!