Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Most akkor meddig tartózkodhat...

Most akkor meddig tartózkodhatok Németországban?

Figyelt kérdés

Ha tanulok, meddig lehetek ott? ha nem tanulok, csak dolgozok, akkor van valami időkorlát, aminek letelte után haza kell jönnöm egy időre?

Egy ismerősöm azt mondta, h nem tartózkodhatunk tanulás nélkül egy évnél tovább megszakítás nélkül Németországban. Ez igaz? Mert szeretnék ott tovább tanulni, majd dolgozni..most akkor milyen lehetőségeim vannak akkor?



2012. okt. 7. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal az EU-n belül bárhol tartózkodhatsz, ameddig jólesik ( vagy amíg érvényes a személyid :D).
2012. okt. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Addig tartózkodsz kint, ameddig akarsz.

Azt nem tudom, hogy tudsz-e továbbtanulni. De ha igen, ahhoz sok pénz kell.

Németországban a lakás sem olcsó, sőt a kaja sem.

2012. okt. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Melóm lenne, lakás is lenne egy ottani lánnyal, akit ismerek...
2012. okt. 7. 21:42
 4/10 Retekszisz ***** válasza:
Kell igényelned a bevándorlási hivatalban egy papírt, nem tudom pontosan a nevét, asszem 3 vagy 6 hónapnál további tartózkodáshoz. Ez kell ahhoz is, hogy munkát kaphass.
2012. okt. 9. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
elméletileg 90 nap után be kellene jelentened az ottlétedet a nagykövetségen, de olyan nincs, h haza kell jönnöd.
2012. okt. 9. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
És mi van akkor, ha nem jelentem be?
2012. okt. 9. 18:43
 7/10 A kérdező kommentje:

Apropó én voltam most nyáron dolgozni egy hónapot..és még kiskorú vagyok (17), és egy családi ismerősöm intézte a melót, és valami helyen ideiglenes lakcímnek be lett jelentve a címük, meg úgy lettek a papírok aláírva, hogy ők a kereszt szüleim..

Most akkor ott be lett jelentve hogy itt leszek vagy mi?

2012. okt. 9. 18:46
 8/10 Retekszisz ***** válasza:
Ha nem jelented be, megbírságolnak
2012. okt. 10. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
szerintem ezen még nem kell gondolkoznod, először vegyenek fel kint egyetemre és aztán majd akkor mehetsz a nagykövetségre ügyet intézni. gondolom ha be kell jelentened magad ha nem, nem befolyásolja azt hogy kint fogsz tanulni.
2012. okt. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Ameddig, németország EU tagállam, addig maradsz ott, ameddig érvényes, a személyid/útleveled, ha az lejár, hazajössz, meghosszabbítod, és mehetsz is vissza, 5-6 év múlva nyújthatsz be kérvényt állampolgárságira
2012. okt. 21. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!