Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » University of Helsink vs...

University of Helsink vs University of Wien? (Computer Science)

Figyelt kérdés

Üdv mindenkinek!

Az ELTE IK-n tanulok programtervező informatikus BSc-n. Erasmussal szándékozom kimenni külföldre, egyelőre egy szemeszterre (majd most ősztől), és később lehet, hogy maradnék is MSc-re pl.

Két egyetem között filózok egyelőre, a fentebb is említett Un. of Helsinkin és Un. of Wien-n. Valaki, aki volt már valamelyiken (lehetőleg informatikai szakirányon), meg tudná osztani tapasztalatait? Esetlegesen a tárgyak beszámításait itthon, amiket elvégzett kint?


Másik kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy én angolul beszélek. Se finnül, se németül. Ennek ellenére, ugye tudnék kint végezni kurzusokat, amiket beszámítanak itthon? Angliában ugye angol minden, ezt tudom.. De oda nem szívesen mennék.


Köszönöm a válaszokat!



2012. okt. 27. 14:45
 1/6 Retekszisz ***** válasza:
Ha csak angolul beszélsz, akkor Helsinki, a nyelv miatt
2012. okt. 28. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Helsinki az altalaban joval magasabban rangsorolt egyetem, de compsci-ben egyik sem all a helyzet magaslatan.


Az ARWu a legmegbizhatobb, es legelfogadottabb ranglista, ime


[link]


[link]

2012. okt. 29. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egy aprosag: talan a startupok Helsinki kornyeken jobban burjanoznak, mint Becs korul. itt a teljes lista compsci-hez


[link]

2012. okt. 29. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Uni Wien-es vagyok, de Helsinkire voksolok! Bécs nem távolság, nem kell ide feltétlen Erasmussal jönni..tandíj nincs..stb. tehát az ELTE mellett is járhatsz ide..vannak jó páran.
2012. okt. 29. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Megnézem az általatok/általad linkelt rangsort.

Még egy kérdésem lenne, Helsinkiben van angol nyelvű MSc képzés? Vagy csak 1-1 kurzus van angolul s a többi finnül? Ugyanez a kérdésem a bécsi egyetemmel kapcsolatban is.

2012. nov. 14. 19:32
 6/6 A kérdező kommentje:
Én amúgy ezt a rangsort néztem eddig. Ez nem olyan mérvadó szerintetek?
2012. nov. 14. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!