Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szeretnék külföldön tanulni,...

Timido kérdése:

Szeretnék külföldön tanulni, mindenhol van angol képzés?

Figyelt kérdés
most megyek 11. - be, és szeretnék majd a biológiával és kémiával tovább tanulni. Talán orvosi, talán biológus, vagy még nem tudom pontosan. Azt olvastam, hogy a biológushoz szükség az angol tudás, és az orvosihoz sem a magyar a legfontosabb, hanem latin.. angol. ( nem tudom ezekből menny igaz! ) És itt Európában tudnék angol nyelvű oktatásra felvételizni? Ti mit csinálnátok? vagy lehetséges ez egyáltalán? esetleg tudtok linket is adni?
2009. aug. 11. 01:16
 1/3 anonim ***** válasza:

Rengeteg helyen van angol nyelvű képzés - nem is ez az igazi kérdés, hanem az, hogy tudnád-e fizetni külföldön a tandíjat.


Ha itthon vagy egyetemista, akkor pályázhatsz Erasmus ösztöndíjra, azzal viszonylag könnyen kijuthatsz külföldi egyetemre egy félévre.

2009. aug. 11. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hol tudom megnézni, hogy mennyi a tandíj, és hogy melyik országban mennyi?
2009. aug. 11. 14:21
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A tandíj egyetemenként, sőt, szakonként is különböző lehet. A legjobban úgy lehet tájékozódni, hogy pl. kiválasztasz egy nagyobb várost, ott biztos lesz egyetem, pl. Amszterdam


Beírod a gugliba: "University of Amsterdam" "tution fee"


Aztán kiadja ezt az oldalt:

[link]


Itt már lehet tájékozódni.


-falcon-

2009. aug. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!