Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ha ügyvéd szeretnék lenni,...

Ha ügyvéd szeretnék lenni, mennyibe kerül egy félév, milyen tantárgyat kell hozzá jól tudni, és ha itthon elvégzem az egyetemet, külföldön könnyen elhelyezkedhetek?

Figyelt kérdés

2012. nov. 1. 16:19
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
hány éves vagy?mikor végzel?milyen suliban tanulsz mert egy kicsit butaságokat kérdeztél!
2012. nov. 1. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Jogász szakra kell, hogy jelentkezz vamelyik jogi egyetemre!Az hogy mennyi lesz a félév majd csak december, január környékén derül ki de nagyjából kilehet következtetni!Ha államira vesznek fel akkor nyilvánvaló fizetned sem kell majd!Külföldön ügyvédként szerintem nem sokra mész csak ha valamelyik külföldi egyetemen végzed a jogot!
2012. nov. 1. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
14 vagyok, és 2017-ben végzek. ÁLlamilag finanszírozotthoz nagyon jól kell tanulni? Vagy lehet pár négyes is?
2012. nov. 1. 16:48
 4/14 anonim ***** válasza:

Ja már értem! :)

Az a pár 4-es belefér de törekedj arra hogy majd az érettségid jól sikerüljön!A magyarra és a törire feküdj rá leginkább és nem tudom hogy hogy állsz a nyelvek tanulásával de jó lenne ha érettségiig letennél egy középfokú nyelvvizsgát majd valamilyen nyelvből, mert bár nem feltétel jelentkezéskor mégis több esélyed lesz hogy felvegyenek államira!Minél több pontot viszel annál jobb!De tudnod kell hogy jelenleg csak két egyetemen van államilag támogatott képzés jogász szakon ami persze 2017-ig bőven változhat!

2012. nov. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
79%

Van egy rossz hírem számodra.

Csak önköltséges formában tudsz majd csak jogot tanulni.

2012. nov. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy az utolsónak igaza lenne! :) 2014- ben választás és remélhetőleg változik a közoktatás rendszere is!Az egy dolog ami most folyik de hogy mi lesz 5év múlva azt senki sem tudja!
2012. nov. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Meglátjuk. :)

Azért a kérdezőnek szurkolok, de én őszintén szólva, nem látok erre sok esélyt.

2012. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi a szurkolást, és reméljük, valaki olyat választanak meg, aki jobban támogatja majd a felsőoktatást. Amúgy az egyetemen tényleg be kell szóról szóra magolni a római törvényeket?
2012. nov. 1. 21:53
 9/14 anonim ***** válasza:
Te tényleg 14 éves vagy?Csak mert akkor le a kalappal,hogy már ennyi idősen ilyen komolyan érdekel az ügyvédi szakma!Amúgy igen.
2012. nov. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Igen, 14 vagyok. De engem inkább a külföldi karrier érdekel. Vagy arra kevés az esély? Különben angolt nagyon tudom, abból tanulnom se kell, es dicséretes vagyok belőle.
2012. nov. 1. 22:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!