Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Németországban, Ausztriában,...

Németországban, Ausztriában, és a 4 Skandináv országban hogyan működnek az egyetemek, főiskolák? Kérek mindenkit, hogy minél több információt osszon meg akár, ha csak az egyik ország felsőoktatásáról tud nyilatkozni kérem akkor is.

Figyelt kérdés
Tudom, hogy van 1001 hasonló kérdés, de nem írnám ha találtam volna választ a kérdéseimre. Szóval az érdekelne eme országok közül, hogy a felvételi mikor és hogyan zajlik, az érettséginek milyennek kell lenni(mert tudom, hogy van, ahova be lehet kerülni bármilyen átlaggal csak maradj bent, de ezt sem tudom pontosan), kell-e emeltezni valamiből, milyen szálláslehetőségek vannak, szabályozzák-e a külföldi tanulók számát, és ha igen mi szerint állítják fel a sorrendet. Kb ennyi lenne nagyvonalakban. Nagyon szépen köszönöm a válaszodat előre is.
2012. nov. 8. 21:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom beszélsz valamilyen nyelv(ek)et, ezért ha kint szeretnél tanulni sokkal célravezetőbb külföldi oldalakon kérdezősködni, mint itt. Ők biztos kielégítő választ tudnak adni, a felsőoktatásukról.


ja és 5 skandináv ország van :D

2012. nov. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Csak Németországról tudok irni: minden Bundesland-ban mások a szabályzások, de ezen belül is egyetemenként is sok eltérés van.


Ha külföldön akarnál tanulni, akkor az adott egyetemeken kérj információt, hogy OTT mi a követelmény a felvételihez. (Természetesen ehhez tudnod kell a nyelvet is)

2012. nov. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen utolsó. Elsőnek meg annyit, hogy szerinted Izlandot miért hagytam ki belőle?
2012. nov. 17. 14:00
 4/4 anonim válasza:

Én Dániai egyetemekről tudok irni. Már jan-febr. jelentkezni kell internetten az egyetemre. Kikeresed helyileg a megfelelő egyetem honlapját Arhus, Odense stb.és ott jelentkezel. Általában a mo.-ról angol nyelvtudással érkeznek, tehát csak angol nyelven indulo szakra tudsz jelentkezni, ami elég behatárolt.

Ott kérik a nyelvvizsga bizonyitványod másolatát, és amelyik tantárgyat kéri az egyetem abból az évek során teljesitett óraszámodat kérik. Pl. mérnöki karra fizika matek szükséges, akkor nem eredményt kérnek, hanem teljesitett óraszámot, az meg is van adva hogy mennyinek kell lennie. Az érettségid eredményét is elküldheted, később, de igazán azzal nem tudnak mit kezdeni. Ha jelentkeztél és van valamilyen hiányod akkor kiértesitenek e-mail-en.Kollégiumi szállást igénybe vehetsz, ami nagyon jó mert az egyetem mellett van. Általában felvesznek, de ott szokott bukni az egész, hogy ha nem találsz valami jó munkát ami az egyetem mellett is végezhető, akkor nem tudod fenntartani magad, (itt a szállás költségére, utazásra, kajára gondoltam), maga az egyetem ingyenes. Persze ezek csak nagy vonalak. Van ösztöndij rendszer is, stb..Bejutni könnyünek tünik, de kb. 30 főből 6-10-en végeznek. Ez csak saját tapasztalat, lehet hogy csak az enyém..

2012. nov. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!